• Λιποαναρρόφηση
  • Υποβλήθηκε 15/07/2023

Καλησπέρα σας ήθελα να ρωτήσω πια πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη θεραπεία για λίπος σε Πλάτη και κοιλιά? Με τα πιο καλά αποτελέσματα.. Η vaser lipo η η Aqualyx ?

6 ειδικοί απάντησαν

  • Η vaser lipo ή και οποιαδήποτε άλλη μέθοδος Λιποαναρρόφησης. Καμία σύγκριση με την injection lipolysis

    Μάνταλος Παναγιώτης

    Πλαστικός Χειρουργός

    Αμπελόκηποι

  • Η αποτελεσματικότητα της κάθε μεθόδου εξαρτάται πάντοτε από την έκταση του προβληματος, δηλαδή την ποσότητα εναπόθεσης του τοπικού ( λίπους) σε αυτή την περίπτωση. Η λιποαναρρόφηση με Vaser είναι μια δραστική μέθοδος με άμεσα ορατά αποτέλεσμα και μόνιμα για τοπικό σε όλο το σώμα. Είναι μια επεμβατική μέθοδος. Το aqualix είναι μια ενέσιμη θεραπεία, ενδεδειγμένη για το τοπικό, αλλά σίγουρα για μικρή προς μέτρια ποσότητα και απαιτεί συνεδριες για να φανεί σταδιακά το αποτέλεσμα

    Σκολαρίκου Μαρία

    Πλαστικός Χειρουργός

    Κολωνάκι

  • Οι μέθοδοι όπως η Vaser lipo και η Aqualyx είναι δύο διαφορετικές προσεγγίσεις για την αντιμετώπιση του λίπους. Η Vaser lipo είναι μια επεμβατική μέθοδος λιποαναρρόφησης που χρησιμοποιεί υπερήχους για να διαλύσει το λίπος σε μεγάλες περιοχές, πριν από την αναρρόφησή του, ενώ η Aqualyx είναι μια μη επεμβατική θεραπεία που χρησιμοποιεί ένεση για να λιώσει το λίπος, σε συγκεκριμένες περιοχές του σώματος. Χρησιμοποιείται συχνά για μικρότερες περιοχές. Η επιλογή μεταξύ των μεθόδων θα εξαρτηθεί από πολλούς παράγοντες, όπως η ποσότητα του λίπους, οι προτιμήσεις και οι ανάγκες του ασθενούς, καθώς και η υγεία του. Συνιστώ να συζητήσουμε από κοντά για ... Διάβασε περισσότερα

    Παντελίδης Μάνος

    Στρατιωτικός Ιατρός, Διευθυντής Πλαστικής Χειρουργικής 251 Γενικού Νοσοκομείου Αεροπορίας

    Αμπελόκηποι

  • vaser lipo ή οποιαδήποτε λιποαναρρόφηση. Aqyalyx ok αλλά χρειάζονται πολλές συνεδρίες

    Κίμων Ταμπαρόπουλος

    Πλαστικός Χειρουργός

    Λαμία

  • H Aqualyx θέλει 3 συνεδρίες και επιτυγχάνει μια σχετική μείωση του τοπικού λίπους. Για εκτεταμμένες περιοχές όπως αναφέρετε έχει ένδειξη η λιποαναρρόφηση όπως το Vaser

    Παπάς Θανάσης

    Πλαστικός Χειρουργός

    Θεσσαλονίκη

  • Καλησπέρα σας.
    Η λιποαναρρόφηση ανεπιφύλακτα .
    Σας ευχαριστώ

    Καλούδης Ιωάννης

    Πλαστικός Χειρουργός