• Λιποαναρρόφηση
  • Υποβλήθηκε 02/02/2023

Γεια σας,για λιποαναρροφηση για six pack ειναι καλυτερο το bodytite ή το vazer lipo?Τι ειδους αναισθησια χρειαζεται και εαν ειναι ανωδυνη η διαδικασια λιποαναρροφησης...

6 ειδικοί απάντησαν

  • Η λιποαναρρόφηση είναι μία μέθοδος για μείωση του όγκου του λίπους στις διάφορες περιοχές. παραλλαγές αυτές της μεθόδου είναι vaser lipo, και το bodytite που είναι διαφορετικά πράγματα όχι ίδια .

    Παντελίδης Μάνος

    Στρατιωτικός Ιατρός, Διευθυντής Πλαστικής Χειρουργικής 251 Γενικού Νοσοκομείου Αεροπορίας

    Αμπελόκηποι

  • Και οι δύο μέθοδοι έχουν καλά αποτελέσματα. Η λιπαναρρόφηση γίνεται συνήθως με μέθη ή ολική αναισθησία.

    Κανακίδου Μαρία

    Πλαστικός Χειρουργός

    Θεσσαλονίκη

  • Σε πολύ λεπτό σώμα ίσως μπορεί να βοηθήσει το bodytite. Σίγουρο αποτέλεσμα έχει η λιποαναρρόφηση.
    Σας ευχαριστώ

    Καλούδης Ιωάννης

    Πλαστικός Χειρουργός

    Θεσσαλονίκη

  • Καλησπέρα σας. Και τα δύο εκπέμπουν ενέργεια. Το bodytite ραδιοσυχνόητητες (με ελαφρώς καλύτερ αποτελέσματα στη σύσφιξη του δέρματος) και το Vaser είναι υπέρηχος που ρευστοποιεί το λίπος. Ανάλογα με την περίπτωση μπορεί να χρησιμοποιηθούν αμφότερα. Σε επαναληπτικό χειρουργείο συνήθως το Vaser περνάει καλύτερα μέσα από τον ουλώδη ιστό. Κάθε περίπτωση είναι εξατομικευμένη, οπότε καλό θα ήταν να βρείτε εναν εξιδεικευμένο χειρουργό

    Παπάς Θανάσης

    Πλαστικός Χειρουργός

    Θεσσαλονίκη

  • Το Vaser Lipo είναι καλλίτερο. Ιδανικά γενική αναισθησία. Αν είναι λίγο το λίπος μπορεί και τοπική με μέθη.

    Κίμων Ταμπαρόπουλος

    Πλαστικός Χειρουργός

    Λαμία

  • Η Λιποανναροφηση με bodytite είναι εξίσου καλή με την vaser lipo στα χέρια ενός έμπειρου χειριστή πλαστικού χειρουργού με τις αντίστοιχες τεχνικές

    Το καλό και το μέτριο αποτέλεσμα δεν εξαρτάται μόνο απο τις τεχνικές αλλά και απο τις προσδοκίες

    Επιπλέον αν ο στόχος είναι το 6 pack οποία τεχνική και να χρησιμοποιηθεί αν δεν είστε κατάλληλη περίπτωση όπου ενδείκνυται η vaser lipo ή body tite το αποτέλεσμα δεν θα είναι αυτό που θα θέλατε.

    Συνηθέστερα η επέμβαση γίνεται με μέθη και διάλυμα τοπικής αναισθησίας

    The Medical Beauty Center - Μανωλουδάκης Νικόλαος MD, MSc, FEBOPRAS & Συνεργάτες

    Πλαστικός Χειρουργός

    Πειραιάς