• Κολπίτιδα
  • Υποβλήθηκε 15/12/2022

Έχω τσουξιμο στην ευαισθητη περιοχή. Και κίτρινα υγρά. Τι μπορεί να είναι?

13 ειδικοί απάντησαν

  • χρειάζεται κλινική εξέταση και ίσως καλλιέργεια κολπικού υγρού.

    Ρετσιάνης Θωμάς

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Λάρισα

  • Κολπίτιδα. Πρέπει να εξεταστείτε ώστε να λάβετε θεραπεία αναλόγως με το είδος της κολπίτιδας

    Κατσανδρής Λεωνίδας

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Γλυφάδα

  • Σε κάθε ενόχληση κάνουμε πάντα καλλιέργεια ΚΟΛΠΙΚΟΥ ΥΓΡΟΥ και δεν παίρνουμε τυχαία φαρμακα

    Γκούμας Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Χαλάνδρι

  • Καλημέρα μπορεί να είναι κάποια κολπίτιδα καλό θα είναι να κάνετε μία καλλιέργεια κολπικού υγρού

    Σαββούρας Οδυσσέας

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Παλαιό Φάληρο

  • Πιθανή μυκητίαση

    Σύριος Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Ιλίσια

  • Κολπίτιδα ! Γρήγορα στον γιατρό σας για σωστή αντιμετώπιση.

    Αργυράκης Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Μαρούσι

  • Χρειάζεται εξέταση και καλλιέργεια για να απαντηθεί αυτό

    Κουμπλής Μιλτιάδης (Απενεργοποιημένος λογαριασμός)

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Θεσσαλονίκη

  • ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΒΑΚΤΗΡΙΑΚΗ ΚΟΛΠΙΤΙΔΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ

    Ρώτας Μιχάλης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Νέα Σμύρνη

  • Δεν μπορουμε να ξερουμε ποιο μικροβιο ειναι. Εξεταστειτε απο γιατρο η τουλαχιστον καντε μια καλλιεργεια κολπικου υγρου.

    Ντόκολας Δημήτριος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Νέα Φιλαδέλφεια

  • Τα συμπτώματα που περιγράφετε συνήθως είναι κολπίτιδα. Χρειάζεται να σας εξετάσει ένας γυναικολόγος και να γίνει λήψη καλλιέργειας.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλλιθέα

  • Καλησπέρα σας. Θα πρέπει να γίνει λήψη καλλιεργιών από τα κολπικά υγρά για να διαπιστώσουμε αν υπάρχει κάποια κολπίτιδα – τραχηλίτιδα και να παρετε την καταλληλη θεραπεια

    Μπούτας Ιωάννης MD, MSc, PhD, MRBS

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Αμπελόκηποι

  • πρεπει να σας δει Γυναικολογος για εκτιμηση

    Αϊνατζόγλου Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Θεσσαλονίκη

  • Καλησπέρα σας. Εάν έχετε κολπικά υγρά που δεν είναι τα 'τυπικά' δικά σας υγρά είναι πολύ πιθανό να έχετε κάποια κολπίτιδα. Με συγχωρείτε αλλά δεν μπορώ να σας βοηθήσω περισσότερο γιατί ούτε σας έχω εξετάσει και ούτε γνωρίζω το ιστορικό σας. Καλό θα ήταν να σας δει ένας γυναικολόγος και να κρίνει εάν χρειάζεστε αγωγή ή και καλλιέργεια κολπικού υγρού. Περαστικά σας και ελπίζω να βοήθησα.

    Αλ-Αχμάρ Σάμερ Νικόλαος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Πανόρμου