• Καρκίνος του Μαστού
  • Υποβλήθηκε 21/01/2023

Στο εξωεξωτμημα του δεξιού μαστού παρατηρείται ομαλη οζωδης σκίαση επιμήκους μορφολογίας είναι άσχημο ανησύχησα μήπως έχω κάτι άσχημο

15 ειδικοί απάντησαν

  • Καλα ειναι να το δει ενας ειδικος μαστου και να συνοδευτει απο υπερηχο μαστου και μαστογραφια

    Τσακμάκας Δημήτριος - Σύγχρονο Ιατρείο Ορθοπρωκτικών Παθήσεων

    Γενικός Χειρουργός

    Θεσσαλονίκη

  • ΧΡΕΙΑΖΕΣΤΕ ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΗ ΜΕ ΜΑΣΤΟΓΡΑΦΙΑ Ή/ΚΑΙ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΠΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟ ΜΑΣΤΟΥ. ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕ ΓΙΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ.

    Μπινιάρης Γεώργιος

    Γενικός Χειρουργός

    Πειραιάς

  • Όχι εφ όσον έχεις ελεγχθει

    Αϊνατζόγλου Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Θεσσαλονίκη

  • πρέπει να δείξετε την εξέταση στον γυναικολόγο σας ή κάποιον ειδικό μαστού, δεν είναι αρκετές οι πληροφορίες για διάγνωση, ούτε είναι σωστό να γίνει μέσω chat.

    Δρ. Καρακαλπάκης Δευκαλίων

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Αμπελόκηποι

  • Θα χρειαστεί να γίνει υπερηχογραφικός έλεγχος και κλινική εξέταση

    Σύριος Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Ιλίσια

  • Σε ποια εξέταση; Τι μέγεθος έχει;

    Χατζηδάκη Βάλυ

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Νέο Ψυχικό

  • καλημέρα οι πληροφορίες που μας δίνεται δεν είναι επαρκείς καλό είναι να να εξεταστείτε από ειδικό

    Παύλου Προκόπιος

    Γενικός Χειρουργός

    Πειραιάς

  • Δυστυχώς αυτό θα πρέπει να το δω από κοντά γιατί από το τηλέφωνο και έτσι απλά δεν μπορώ να ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει

    Σαββούρας Οδυσσέας

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Παλαιό Φάληρο

  • Καλημέρα, όπως καταλαβαίνετε δεν μπορώ να απαντήσω εάν δεν το δω από κοντά

    Καραΐσκος Ιωάννης

    Γενικός Χειρουργός

    Βάρη

  • ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟΣ ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΤΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ΚΑΙ ΚΛΙΝΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΠΑΡΘΕΙ ΥΛΙΚΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΚΙΑΣΗ ΓΙΑ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΕΞΕΤΑΣΗ

    Γκιαουράκη Μαρίνα

    Ογκολόγος

    Δάφνη

  • Καλημέρα. Κανένας δεν μπορεί να απαντήσει υπεύθυνα στο ερώτημα σας χωρίς να έχει γίνει κλινική εξέταση, χωρίς δηλαδή ψηλάφηση από τον γιατρό και χωρίς τον κατάλληλο έλεγχο (μαστογραφία ή/και υπερηχογράφημα ή οτιδήποτε άλλο κριθεί χρήσιμο μετά την ψηλάφηση). Αυτό, που περιγράφετε επομένως δεν είναι απαραίτητα κάποιος όγκος, πρέπει όμως να διερευνηθεί. Αλλά και στην χειρότερη περίπτωση δεν είναι κάτι «κακό». Είναι κάτι, που σε μεγάλο ποσοστό μπορεί να θεραπευθεί με βάση τα σημερινά δεδομένα

    Πανόπουλος Χρήστος

    Ογκολόγος

    Πλατεία Μαβίλη

  • Πιθανοτατα οχι κακοηθεια. Να το δει ομως γιατρος, μαζι με εναν υπερηχο.

    Ντόκολας Δημήτριος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Νέα Φιλαδέλφεια

  • Αγαπητή φίλη.
    Αν και δεν αναφέρεις την ηλικία σου, από την περιγραφή σου δε βλέπω λόγο ανησυχίας.
    Π.Κ.

    Κοφινάκος Παναγιώτης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Περιστέρι

  • Καλησπέρα σας. Αντιλαμβάνομαι πως αυτό που περιγράφεται είναι το αποτέλεσμα της μαστογραφίας που κάνατε και φυσικά σας ανησυχεί. Προφανώς οποιοδήποτε εύρημα στη μαστογραφία πρέπει να αξιολογείτε μέχρι να διαπιστωθεί ότι δεν κρύβει κάτι αλλά ευτυχώς τα περισσότερα ευρήματα είναι καλοήθη. Δυστυχώς από την ερώτηση σας λείπουν βασικά στοιχεία για να σας δώσω παραπάνω πληροφορίες. Δείξτε τη μαστογραφία στο γιατρό σας και αυτός θα σας κατευθύνει ανάλογα. Ελπίζω να βοήθησα έστω και στο ελάχιστο. Εύχομαι να έχετε καλά αποτελέσματα.

    Αλ-Αχμάρ Σάμερ Νικόλαος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Πανόρμου

  • Να απευθυνθείτε σε μαστολόγο, για να συμπληρώσετε την εξέταση σας με ψηλάφηση.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλλιθέα