• Breast cancer
  • Submitted on 21/01/2023

Στο εξωεξωτμημα του δεξιού μαστού παρατηρείται ομαλη οζωδης σκίαση επιμήκους μορφολογίας είναι άσχημο ανησύχησα μήπως έχω κάτι άσχημο

15 specialists answered

  • Καλα ειναι να το δει ενας ειδικος μαστου και να συνοδευτει απο υπερηχο μαστου και μαστογραφια

  • ΧΡΕΙΑΖΕΣΤΕ ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΗ ΜΕ ΜΑΣΤΟΓΡΑΦΙΑ Ή/ΚΑΙ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΠΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟ ΜΑΣΤΟΥ. ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕ ΓΙΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ.

    Georgios Mpiniaris

    General surgeon

    Piraeus

  • Όχι εφ όσον έχεις ελεγχθει

    Ainatzoglou Konstantinos

    Gynecologist - Obstetrician

    Thessaloniki

  • πρέπει να δείξετε την εξέταση στον γυναικολόγο σας ή κάποιον ειδικό μαστού, δεν είναι αρκετές οι πληροφορίες για διάγνωση, ούτε είναι σωστό να γίνει μέσω chat.

    KARAKALPAKIS DEUKALION

    Gynecologist - Obstetrician

    Ampelokipoi

  • Θα χρειαστεί να γίνει υπερηχογραφικός έλεγχος και κλινική εξέταση

    Surios Konstantinos

    Gynecologist - Obstetrician

    Ilisia

  • Σε ποια εξέταση; Τι μέγεθος έχει;

    Hatzidaki Valy

    Gynecologist - Obstetrician

    Neo Psychiko

  • καλημέρα οι πληροφορίες που μας δίνεται δεν είναι επαρκείς καλό είναι να να εξεταστείτε από ειδικό

    Paulou Prokopios

    General surgeon

    Piraeus

  • Δυστυχώς αυτό θα πρέπει να το δω από κοντά γιατί από το τηλέφωνο και έτσι απλά δεν μπορώ να ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει

    Savvouras Odysseas

    Gynecologist - Obstetrician

    Palaio Faliro

  • Καλημέρα, όπως καταλαβαίνετε δεν μπορώ να απαντήσω εάν δεν το δω από κοντά

    Karaiskos Ioannis

    General surgeon

    Vari

  • ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟΣ ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΤΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ΚΑΙ ΚΛΙΝΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΠΑΡΘΕΙ ΥΛΙΚΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΚΙΑΣΗ ΓΙΑ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΕΞΕΤΑΣΗ

    Γκιαουράκη Μαρίνα

    Oncologist

    Dafni

  • Καλημέρα. Κανένας δεν μπορεί να απαντήσει υπεύθυνα στο ερώτημα σας χωρίς να έχει γίνει κλινική εξέταση, χωρίς δηλαδή ψηλάφηση από τον γιατρό και χωρίς τον κατάλληλο έλεγχο (μαστογραφία ή/και υπερηχογράφημα ή οτιδήποτε άλλο κριθεί χρήσιμο μετά την ψηλάφηση). Αυτό, που περιγράφετε επομένως δεν είναι απαραίτητα κάποιος όγκος, πρέπει όμως να διερευνηθεί. Αλλά και στην χειρότερη περίπτωση δεν είναι κάτι «κακό». Είναι κάτι, που σε μεγάλο ποσοστό μπορεί να θεραπευθεί με βάση τα σημερινά δεδομένα

    Panopoulos Hristos

    Oncologist

    Platia Mavili

  • Πιθανοτατα οχι κακοηθεια. Να το δει ομως γιατρος, μαζι με εναν υπερηχο.

    Ntokolas Dimitrios

    Gynecologist - Obstetrician

    Nea Filadelfia

  • Αγαπητή φίλη.
    Αν και δεν αναφέρεις την ηλικία σου, από την περιγραφή σου δε βλέπω λόγο ανησυχίας.
    Π.Κ.

    Panagiotis Kofinakos

    Gynecologist - Obstetrician

    Peristeri

  • Καλησπέρα σας. Αντιλαμβάνομαι πως αυτό που περιγράφεται είναι το αποτέλεσμα της μαστογραφίας που κάνατε και φυσικά σας ανησυχεί. Προφανώς οποιοδήποτε εύρημα στη μαστογραφία πρέπει να αξιολογείτε μέχρι να διαπιστωθεί ότι δεν κρύβει κάτι αλλά ευτυχώς τα περισσότερα ευρήματα είναι καλοήθη. Δυστυχώς από την ερώτηση σας λείπουν βασικά στοιχεία για να σας δώσω παραπάνω πληροφορίες. Δείξτε τη μαστογραφία στο γιατρό σας και αυτός θα σας κατευθύνει ανάλογα. Ελπίζω να βοήθησα έστω και στο ελάχιστο. Εύχομαι να έχετε καλά αποτελέσματα.

    Αλ-Αχμάρ Σάμερ Νικόλαος

    Gynecologist - Obstetrician

    Panormou

  • Να απευθυνθείτε σε μαστολόγο, για να συμπληρώσετε την εξέταση σας με ψηλάφηση.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Gynecologist - Obstetrician

    Kallithea