• Ινομύωμα
  • Υποβλήθηκε 16/11/2022

Καλησπέρα έχω περίοδο είμαι στην 6η μέρα κ έχω ελάχιστο αίμα δεν λερώνεται ούτε η σερβιετα. Αλλά από την 5-6η μέρα είχα πάντα καφετί κ στην 7η τελείωνα γιατί μου συμβαίνει αυτό είναι αλλαγή κύκλου μήπως; Ευχαριστώ πολύ

7 ειδικοί απάντησαν

  • Καλό θα είναι να κάνετε έναν ορμονικό έλεγχο και έναν υπέρηχο ενδοκολπικό μπορείτε να επικοινωνήσετε με τη γραμματεία μας να κλείσετε ένα ραντεβού

    Σαββούρας Οδυσσέας

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Παλαιό Φάληρο

  • Αυτό δεν θεωρείται διαταραχή. Εφόσον ελέγχεστε τακτικά με πλήρη γυναικολογικό έλεγχο και δεν υπάρχει κάποια παθολογία απλά παρακολουθείτε τα χαρακτηριστικά του κύκλου.

    Παυλίδη Όλγα

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλαμαριά

  • χρειαζεται υπερηχογραφημα και ορμονικες εξετασεις

    Κοχιαδάκης Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Ηλιούπολη

  • Καλημέρα σας, δεν σημαίνει κάτι ιδιαίτερο αυτό

    Σύριος Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Ιλίσια

  • Καλησπέρα σας, πολλές καταστάσεις μπορούν να οδηγήσουν σε κάποιες διαταραχές του κύκλου. Τα συμπτώματα που αναφέρεται δεν έχουν διαταράξει την ρυθμικότητα του κύκλου σας παρά μόνο έχει αλλάξει η ποσότητα τις τελευταίες ημέρες, κάτι που μπορεί να οφείλεται σε φυσιολογικές αλλαγές. Για να γίνει σωστά η διερεύνηση όμως πρέπει να πραγματοποιηθεί πλήρης γυναικολογικός έλεγχος, λήψη ιστορικού, διενέργεια υπερηχογραφήματος, και πιθανώς ορμονολογικός έλεγχος.

    Μπούτας Ιωάννης MD, MSc, PhD, MRBS

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Αμπελόκηποι

  • Αλλαγές στον κύκλο μας μπορούν να συμβούν με την ηλικία. Ας το παρακολουθήσουμε. Αν το αίμα, έστω και καφέ, κρατάει πάνω από ημέρες, καλό θα ήταν να σας δούμε.

    Χατζηδάκη Βάλυ

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Νέο Ψυχικό

  • Μικρές διακυμάνσεις στη διάρκεια της εμμήνου ρύσεως είναι στο πλαίσιο του φυσιολογικού.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλλιθέα