• Γενικά θέματα
  • Υποβλήθηκε 19/06/2023

Μετα απο πολλες λαθος διαγνωσεις μαγνητικα ενεσεις κορτιζονης φυσιοθεραπειες παμε για νεο μαγνητικο λεκανης κ γονατου ...ποναω στο αριστερο μ ισχιο ο μηρος κ το γονατο μ ... τι να κανω μεχρι να βγει το νεο μαγνητικο

8 ειδικοί απάντησαν

  • Μέχρι τώρα θα έχουν βγει οι νέες απεικονίσεις. Αν ακόμα πονάτε και δεν έχετε διάγνωση μπορείτε να δοκιμάσετε την περίπτωση της μυϊκής ενδυνάμωσης σαν προσέγγιση ώστε να μειωθούν τα συμπτώματα.

    Rebalance - Φυσικοθεραπεία & Αποκατάσταση

    Φυσικοθεραπευτής

    Κουκάκι

  • Κλείστε ραντεβού για εξέταση και αξιολόγηση των απεικονιστικών εξετάσεών σας πριν προχωρήσετε σε περαιτέρω θεραπείες

    Κωστάκος Θωμάς

    Ορθοπαιδικός - Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Χαλάνδρι

  • Καλησπέρα!Εξαρτάται από πολλά πράγματα δλδ: αν είναι πρησμένο ή όχι ,αν πονάει σε ηρεμία ή μόνο σε κίνηση περπάτημα κλπ. Επειδή δεν μπορεί να απαντηθεί από δω,αν δεν σας δω από κοντά!Θα έλεγα να κάνετε ότι σας έχει πει ο φυσικοθεραπευτής σας! Αν δεν σας έχει δωσει ασκήσεις και συμβουλές τι να προσέχετε ,τι να κάνετε κλπ αλλάξτε φυσικοθεραπευτή!
    Καλή συνέχεια!Αν θέλετε περαιτέρω βοήθεια
    καλέστε με!

    Παπαστρατής Ηλίας

    Φυσικοθεραπευτής

    Αμπελόκηποι

  • Απλά να περιμένετε. Δεν ξέρω γιατί έχετε τόση δυσκολία στην διάγνωση. Πάντως, αν είχα όλες τις εξετάσεις σας, θα μπορούσα να σας δώσω μία ασφαλή διάγνωση. Υποψιάζομαι ότι έχετε οστεοαρθρίτιδα του ισχίου. Ευχαριστώ και σας περιμένω.

    Στατήρης Σπυρίδων

    Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Αμπελόκηποι

  • Μέχρι να φανεί από τι πάσχετε , θα αρκεστειτε σε απλά παυσίπονα

    Αλαφροπάτης Ηλίας

    Ορθοπαιδικός - Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Εύοσμος

  • Καλημέρα σας θα πρέπει να διαφοροδιαγνώσουμε την αιτία και με την βοήθεα της μαγνητικής, ίσως να είναι μια ισχιαλγία με αναφερόμενο πόνο στον μηρό η στο γόνατο .
    Καλή συνέχεια

    Βογιατζής Χαρίλαος

    Φυσικοθεραπευτής

    Θεσσαλονίκη

  • Καλησπέρα. Λογικά είναι από την μεση σας (κάποια πιθανή δισκοκοιλη) όποτε θα χρειαστείτε σίγουρα ανάπαυση και αποφόρτιση

    Μπουκουβάλας Νικόλαος

    Φυσικοθεραπευτής

    Καλαμαριά

  • Αυστηρά ξάπλα, πάγο κάθε 2 ώρες για 20 λεπτά με πετσέτα, στάσεις με μαξιλάρια, μόνο τουαλετα

    Βασιλειάδης Θεόφιλος

    Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Πετρούπολη