• Γενικά θέματα
  • Υποβλήθηκε 13/05/2023

Καλησπέρα σας! Εδώ και ένα μήνα περίπου με είχε πιάσει συχνοουρία και μάλιστα το βράδυ σε βαθμό να μην μπορώ να κοιμηθώ και να πηγαίνω αρκετές φορές. Υπήρξε ένα διάστημα που δεν πήγαινα τόσο συχνά αλλά την προηγούμενη εβδομάδα άρχισε να με πιάνει συχνοουρία κατά την διάρκεια της ημέρας και για μια μέρα είχα και τσούξιμο λίγο κατά την ούρηση, πόνος στην κοιλιά χαμηλά και ένιωθα συνεχώς την κύστη μου γεμάτη ενώ πήγαινα και έβγαλα πολύ μικρή ποσότητα ούρων. Επιπλέον νιώθω κάτι σαν φούσκα κάτω στην περιοχή και πίεση της κύστης που οδηγεί σε επίκτητη ανάγκη για ούρηση. Θα κάνω αντιβιόγραμμα και γενική ούρων την Δευτερά αλλά φοβάμαι μήπως είναι κάτι ανησυχητικό..

8 ειδικοί απάντησαν

  • πρέπει να επισκεφθείτε παθολόγο και να λάβετε αγωγή για κυστίτιδα πιθανόν

    Μπίλιου Σμαράγδα

    Παθολόγος

    Δάφνη

  • Καλό είναι να σας δει Ουρολόγος της επιλογής σας προκειμένου μέσα από υπέρηχο και εξετάσεις ούρων να εκτιμηθεί η συμπτωματολογία σας

    Βουρίκης Παναγιώτης

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Αμπελόκηποι

  • Γεια σας, μετά τις εξετάσεις καλό είναι να επισκεφθείτε έναν γυναικολόγο

    Σύριος Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Ιλίσια

  • Το πιο πιθανο σεναριο είναι να είναι κάποια Ουρολοίμωξη, εφ΄οσον δεν ταυτοποιηθεί κάποιο μικρόβιο θα πρέπει να σας δει Ουρολόγος

    Κονδελίδης Νικόλαος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Περαία

  • Καλημέρα
    Με την εξέταση θα πρέπει να επισκεφθείτε Ουρολόγο

    Τσακαλίδης Χρήστος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Σέρρες

  • Καλημέρα σας, πρέπει να δείτε άμεσα ουρολόγο για ενδελεχή έλεγχο .

    Μαλόβρουβας Ευάγγελος

    Ουρολόγος - Ρομποτικός Χειρουργός

    Νέα Σμύρνη

  • Μην αγχώνεστε. Τα συμπτώματα μοιάζουν με κυστιτιδα. Πίνετε πολλά νερά μέχρι να βγει η καλλιέργεια.

    Πανά Αντιγόνη

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Άνω Τούμπα

  • Μην αγχώνεστε. Η εξέταση θα δείξει αν υπάρχει κάποια Ουρολοίμωξη. Αν όχι επισκεφτείτε έναν γυναικολογο για να σας εξέτασει.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλλιθέα