• Γενικά θέματα
  • Υποβλήθηκε 27/09/2023

Καλησπέρα σας, εδώ και περίπου 8 μήνες υπάρχουν κάποιες διαταραχές στην αναπνοή μερικές φορές ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΆΡΩ ΒΑΘΙΆ ΑΝΆΣΑ και έχω πόνο χαμηλά στα πλευρά, Έχω επισκεφθεί με τη σειρά Παθολόγο, Καρδιολόγο, Ειδικό Παθολόγο, Ουρολόγο Γαστρεντερολογο, Πνευμονολογο. Οι εξετάσεις που έχω κάνει είναι όλες οι αιματολογικες Ακτινογραφία θώρακα - κοιλιάς, καλλιέργεια ούρων, υπερυχος νεφρών άνω κάτω κοιλιάς, καρδιογραφημα, σπειρομετρηση, σωματική πληθυσμόγραφεία, γαστροσκοπηση, κολονοσκοπηση. Οι αιματολογική έδειξε χαμηλή Β 12(ΟΧΙ ΈΛΛΕΙΨΗ) ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ D3 ΧΑΜΗΛΉ Το υπερυχογραφημα καρδιάς και το ΗΚΓ βγήκαν πολύ καλά, Οι ανοσολογικες εξετάσεις ΑΝΑΣΦΕΡΙΝΕΣ IGA ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΌ ΤΑ αντισώματα τοιχωμάτων κυττάρων και τα αντισώματα ενδογενουσ παράγοντα ΑΡΝΗΤΙΚΆ ΟΙ ΚΑΛΛΙΈΡΓΕΙΑ ΟΥΡΩΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΉ ΟΙ ΓΑΣΤΡΟΣΚΟΠΗΣΗ Έδειξε οριακή ολισθαινουσα Διαφραγματοκηλη εικόνα ήπιας γαστριτιδασ clo test ΘΕΤΙΚΟ, ΚΑΙ έκανα την απαραίτητη θεραπεία, Με αποτέλεσμα κανένα σύμπτωμα. Έπειτα από έντονο στρες επανήλθαν τα συμπτώματα και επισκέφθηκα εκ νέου ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟ και έκανα Κολονοσκοπηση Χωρίς παθολογικά ευρύματα, έπειτα γενική αίματος φυσιολογική Και δείκτες CEA <1.7, CA 19.9< 2.1 ΜΕΤΆ ΑΠΌ ΈΝΑ ΔΙΆΣΤΗΜΑ ΗΡΕΜΙΑΣ ΕΠΑΝΉΛΘΕ ΠΙΟ ΈΝΤΟΝΟ ΤΟ ΦΑΙΝΌΜΕΝΟ ΤΗΣ Δυσπνοιας Στη σπειρομετρηση έδειξε μια μικρή απόκλιση με την καμπύλη 5% Η σωματική πληθυσμό γραφεία βγήκε καλή νομίζω, και ο πνευμονολογσ μου έδωσε ένα φάρμακο..... 92/22 Και επανεξέταση σε ένα μήνα. Μία γνώμη μετά από όλα αυτά τι άλλο μπορεί να συμβαίνει. Ένα φάκελο εξετάσεις. Άνδρας 27ετων καπνιστής,

1 ειδικός απάντησε

  • Με βάση την ηλικία σου παρατηρώ πολές εξετάσεις που ενδεχωμένος δεν χρειαζόταν σίγουρα δεν υπάρχει καποιο προβλημα απο τους πνεύμονες α9μικρός σε ηλικία αν και δεν αναφέρεις το βαρος σου
    πιστε΄θω καθαρά οτι ολο το προβλημα αναπνοής προέρχεται απο έντονο stress

    Δεβεκούζου Δημήτρης

    Γενικός Γιατρός

    Παλαιό Φάληρο