• Γενικά θέματα
  • Υποβλήθηκε 10/10/2023

Καλησπέρα. Πρόσφατα προσπάθησα έρθω σε σεξουαλικη επαφή με την κοπέλα μου η οποία δεν έχει προηγούμενες σεξουαλικές εμπειρίες. Η ιστορία έχει ως εξής επειδή φοβόταν και πόναγε στην αρχή αποφασίσαμε να γίνει εισχώρηση με το δάχτυλο ώστε να της σπάσει ο παρθενικός ιμενας κάτι που έγινε κανονικά και μάλιστα έβγαλε και αίμα. Μετά από κάποιες μέρες αποφασίσαμε να ξανακάνουμε άλλη μια προσπάθεια κανονικά. Εχει πρησμένη κοιλιά μέρες και δεν ξέρω αν φταίω από αυτό η επειδή είναι δυσκολία. Έγινε ξανά προσπάθεια αλλά πονούσε οπότε βγήκα και βλέπω αίμα στον βάλανο ελάχιστο .Το αφήσαμε και είπαμε θα δοκιμάσουμε άλλη φορά. Τώρα κάθε μέρα όταν πάει τουαλέτα ακόμα βγάζει αίμα και δεν έχουμε ξαναπρπσπαθησει εδώ και 3 μέρες δεν βγάζει πολύ αλλά λίγο αραιό.

2 ειδικοί απάντησαν

  • Καλησπέρα, θα μπορούσατε να χρησιμοποιήσετε κάποιο λιπαντικό για τις πρώτες σας επαφές. Πιθανώς το αίμα είναι από κάποιο μικρό τραυματισμό.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλλιθέα

  • Καλησπέρα. Νομίζω ότι το σωστό θα ήταν να εξεταστεί η κοπέλα για να ελεγχθεί από που προέρχεται το αίμα. Το πιθανότερο είναι να πρόκειται για κάποιον μικροτραυματισμό αλλά χωρίς να ελεγχθεί κανένας δεν μπορεί να σας διαβεβαιώσει για αυτό. Επίσης καλό θα ήταν να εξεταστούν και να συζητηθούν και οι λόγοι που υπάρχει δυσκολία στην πρώτη σας επαφή. Όλα τα παραπάνω συμβαίνουν αρκετά συχνά αλλά με την ενημέρωση μπορούν να γίνουν πιο εύκολα και κατανοητά. Καλή συνέχεια.

    Αλ-Αχμάρ Σάμερ Νικόλαος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Πανόρμου