• Γενικά θέματα
  • Υποβλήθηκε 28/07/2023

Καλησπέρα,.. έχω παρατηρήσει ότι εδώ και κάποιες μέρες τα απογεύματα με πιάνει κατά τις 6-7 και για αρκετές ώρες με διακυμάνσεις έναε έντονος πονοκέφαλος με εστίαση είτε πίσω είτε στους κροτάφους..σε συνδυασμό και με μια μικρή ζάλη...Χθες που με έπιασε το απόγευμα δεν πήρα παυσίπονο και το βράδυ χειροτέρεψε,δλδ ένιωθα ότι ήθελα να πάω σπίτι,ο πονοκέφαλος ήταν πιο έντονος και είχα ένα σφίξιμο και πίεση στους κροτάφους και στην ινιακή περιοχή του κεφαλιού..πέρασε και ηρέμησα όταν πήρα ενα παυσίπονο και ξάπλωσα σε ένα σκοτεινό δωμάτιο γυρνώντας σπίτι, ρίχνοντας επίσης κρύο νερό στο πρόσωπο μου.Τι μπορεί να ήταν? Μπορεί να είναι σύμπτωμα όγκου? (Γτ τώρα τις τελευταίες μέρες με πιάνει κάθε μέρα το απόγευμα κυρίως) ..είμαι 22 χρονών με αιματολογικές καθαρές , αρκετά αγχωδης , Γενάρης 2020 μαγνητική εγκεφάλου χωρίς ευρήματα

1 ειδικός απάντησε

  • Δεν είναι κάθε κεφαλαλγία σύμπτωμα όγκου - και ούτε η κεφαλαλγία που περιγράφεται παραπέμπει άμεσα σε κάτι τέτοιο - και πάλι αν είναι κάτι που επιμένει ή επανέρχεται είναι καλό να μιλήσετε με κάποιον νευρολόγο

    Γιαννούλη Ερμιόνη

    Νευρολόγος

    Νέο Ψυχικό