• Γενικά θέματα
  • Υποβλήθηκε 06/12/2023

Καλησπέρα, έκανα σφράγισμα σήμερα στο πάνω δόντι αριστερά πίσω και το νιώθω σαν κάτι ξένο λες και είναι κάτι ξένο πάνω στο δόντι μου άλλο δόντι ,μήπως πρέπει να ξαναπάω να με δουν?

14 ειδικοί απάντησαν

  • Το πιθανοτερο ειναι να χρειαζεται λιγο τροχισμα να κατεβει

    SmileDental - Ράγκου Βασιλική

    Οδοντίατρος

    Παγκράτι

  • Να περάσετε να κάνετε έλεγχο στην σύγκλιση ίσως είναι ψηλό και δεν αφήνει να κλείσεις το στόμα σωστά

    Τσαούσης Ιωάννης

    Οδοντίατρος

    Αμπελόκηποι

  • Ισως υπαρχει περισσεια υλικου του σφραγισματος.Με λιγο τροχισμα απο τον γιατρο σας θα ρυθμιστει

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Καλησπέρα σας,καλό είναι να πάτε.

    Γκανά Δήμητρα

    Οδοντίατρος

    Νέο Ψυχικό

  • Καλησπέρα σας. Επισκεφθείτε ξανά τον οδοντίατρό σας για να ελέγξει τη σύγκλειση. Μια μικρή πρόωρη επαφή αρκεί για να σας δίνει την αίσθηση ξένου σώματος, διευθετείται όμως πολύ εύκολα και σύντομα με εκλεκτικό τροχισμό και λείανση του σφραγίσματος.

    Τσιλίκη Μαρία - Ελένη

    Οδοντίατρος

    Ιωάννινα

  • Αν δεν περάσει σε 1-2 ημέρες καλό είναι να πάτε να σας δουν.

    Γιαννούλης Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Πάτρα

  • Απευθυνθείτε ξανά στον συνάδελφο οδοντίατρο που σας παρακολούθησε για περαιτέρω πληροφορίες ή επισκεφθείτε και κάποιον άλλον οδοντίατρο για μια δεύτερη γνώμη . Ευχαριστώ

    Βασιλάκης Γεώργιος

    Οδοντίατρος

    Ιεράπετρα

  • Καλο θα ηταν να σας ξαναδει ο γιατρος σαν κ να κανει ρυθμιση της συγκλεισης.

    Ψαραδάκη Σεσίλια

    Οδοντίατρος

    Νέα Σμύρνη

  • Καλησπέρα σας! Αυτό το αισθάνεται κάποιος όταν δεν έχει "γυαλιστει" αρκετά το σφράγισμα ή όταν έχει πιο έντονες επαφές με τα "απέναντι δόντια". Φυσικά κ μπορείτε να σας ξαναδούν κ να διορθωθούν αυτά. Σας ευχαριστούμε!

    Οδοντιατρική Κλινική Τζανάκης Νικόλαος DDS - Dental Clinic*****

    Οδοντίατρος

    Ηράκλειο Κρήτης

  • Μπορει να εχει καποια προωρη επαφη κ να βρισκςι.ισως θελει τροχισμα.

    Καραχάλιος Δημήτρης

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Η αίσθηση είναι λίγο "παράξενη" τις πρώτες μέρες

    Πλατανίτης Μηνάς

    Οδοντίατρος

    Πατήσια

  • Καλησπέρα σας, βεβαίως να πάτε.

    Χαριτωνίδης Αναστάσιος

    Οδοντίατρος

    Παγκράτι

  • Εάν όταν κλείνετε το στόμα σας δεν ενοχλεί και κλείνει κανονικά το στόμα δεν υπάρχει πρόβλημα διαφορετικά χρειάζεται μια επιπλέον λείανση.

    Μουρούτσος Ασημάκης

    Οδοντίατρος

    Μαρούσι

  • ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΑΙ ΠΟΝΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΕΞΑΓΩΓΗΣ

    Βαβουράκης Γεώργιος

    Οδοντίατρος

    Γκύζη