• Γενικά θέματα
  • Υποβλήθηκε 10/10/2023

Καλησπερα είμαι 20 χρονων και Ανα διαστήματα εκεί που εργάζομαι η κάνω το οτιδήποτε θολώνει η όραση μου και στα δύο ματια και σαν να βλέπω αστεράκια . Τόσο καιρό νόμιζα ότι μου πέφτει η πίεση και έτρωγα αλάτι και μετά από μια ώρα περίπου περνούσε η θολούρα και άρχιζε ένας εντονος πόνος στο κεφάλι , όμως σήμερα που το ξανα έπαθα θόλωσαν σε μεγάλυτερο βαθμο τα μάτια μου και ανησύχησα. Τι μπορεί να είναι; που πρέπει να απευθυνθώ; έχω κάνει παλαιότερα εξετάσεις αίματος και ήταν όλα φυσιολογικά πέρα από λίγο χαμηλό σίδηρο τίποτα το ιδιαίτερο.

4 ειδικοί απάντησαν

  • Χρειαζεται να εξεταστείτε απο οφθαλμίατρο. Και εαν δεν εχετε προβλημα με τα ματια να κάνετε και παρεταιρω εξετασεις.

    Σαμιωτάκη Αφροδίτη

    Οφθαλμίατρος - Παιδοφθαλμίατρος

    Εύοσμος

  • Πιθανον να ειναι οφθαλμικη ημικρανια.Χρειαζεστε επισκεψη απο οφθαλμιατρο και νευρολογο

    Γρέτου Αικατερίνη

    Οφθαλμίατρος - Παιδοφθαλμίατρος

    Πειραιάς

  • Ξεκινηστε απο την εξεταση Νευρολογου για την διερευνυση κεφαλαγιας(πιθανη ημικρανια που προκαλει και οπτικα φαινομενα) και οφθαλμιατρο.

    Κόκκορης Ιωάννης

    Οφθαλμίατρος

    Παλαιό Φάληρο

  • Αυτό που παθαινεται λέγεται αμαυρωσις.
    Οφείλεται σε στρες.
    Ο πονοκέφαλος είναι ημικρανία.
    Σε οφθαλμίατρο και παθολόγο να απευθυνθείτε.

    Καψαλάκη Γεωργαντά Θεοδούλη

    Οφθαλμίατρος

    Νέο Ψυχικό