• Γενικά θέματα
  • Υποβλήθηκε 07/07/2023

Γεια σας. Υπάρχει κάποια μέθοδος για σύσφιξη μπράτσων??Δεν υπάρχει λίπος μόνο χαλάρωση..

10 ειδικοί απάντησαν

  • RF ραδισυνότητες και ενέσιμα εμφυτεύματα τύπου Radiesse

    Κίμων Ταμπαρόπουλος

    Πλαστικός Χειρουργός

    Λαμία

  • Καλησπέρα σας. Υπάρχουν τα energy based devices όπως RF microneedling, BodyTite, Renuvion και άλλες που έχουν ένδειξη σε δερματική χαλάρωση, αρκεί να μην είναι εκσεσημασμένη

    Παπάς Θανάσης

    Πλαστικός Χειρουργός

    Θεσσαλονίκη

  • Η χαλάρωση δίχως τοπικό απαιτεί συνηθέστερα μια επέμβαση ανόρθωσης και αφαίρεσης της περίσσειας δέρματος. Αυτή η επέμβαση ονομάζεται βραχιονοπλαστικη και προσφέρει εντυπωσιακά και μόνιμα αποτελέσματα. Καλό θα ήταν να εξεταστείτε ομως από κοντά προκειμένου να αξιολογηθεί η έκταση της χαλάρωσης, αν χρειάζεται να γίνει και λιποαναρρόφηση , η έκταση της βραχιονοπλαστικης και όλες οι λεπτομέρειες

    Σκολαρίκου Μαρία

    Πλαστικός Χειρουργός

    Κολωνάκι

  • Καλησπέρα σας
    Σε ήπια χαλάρωση κάποιο αποτέλεσμα μπορεί να επέλθει με σειρά μεσοθεραπειών ή υπερήχων.
    Σε μεγαλύτερη χαλάρωση η ένδειξη είναι η βραχιονοπλαστική.
    Αυτό αποφασίζεται με την κλινική εξέταση.
    Σας ευχαριστώ

    Καλούδης Ιωάννης

    Πλαστικός Χειρουργός

    Θεσσαλονίκη

  • Υπάρχει το profilho κ η σύσφιξη με laser.

    Παντελίδης Μάνος

    Στρατιωτικός Ιατρός, Διευθυντής Πλαστικής Χειρουργικής 251 Γενικού Νοσοκομείου Αεροπορίας

    Αμπελόκηποι

  • πλαστική στους βραχίονες η λεγόμενη βραχιονοπλαστικη

    Καποσίτας Νώντας

    Πλαστικός Χειρουργός

    Αθήνα

  • Η καλύτερη μέθοδος είναι η κατάλληλη γυμναστική. Υπάρχουν όμως και ενεσούλες σύσφιξης και τα βλαστοκύτταρα. Ίσως κάποια μηχανήματα να βοηθούν αλλά η γυμναστική είναι η πιο κατάλληλη μέθοδος.

    Δρ. Κόκκαλης Γεώργιος

    Πλαστικός Χειρουργός

    Χαλάνδρι

  • Καλησπέρα σας,

    Υπάρχει μια μεγάλη φαρέτρα θεραπειών για τη σύσφιξη του Δέρματος.
    Απο μη επεμβατικές Θεραπείες όπως LPG, Ραδιοσυχνότητες, HIFU που προωθούν την αύξηση της παραγωγής κολλαγόνου και ελαστίνης,
    σε ελάχιστα επεμβατικές όπως ενέσιμα skin booster και τα prp lifting,
    μέχρι και στις επεμβατικές μεθόδους όπως τα laser διοδίου και οι Θεραπείες ενέργειας πλάσματος ( Renuvion, Argo Plasma) που γίνονται σε ολική αναισθησία κάτω από το δέρμα αλλά χωρίς ορατές τομές πρακτικά ( οι τομές είναι μικρότερες των 3-4 χιλιοστών).
    Αποκορύφωμα φυσικά είναι η χειρουργική Βραχιονοπλαστική που είναι και η πιο αποτελεσματική.
    ... Διάβασε περισσότερα

    Σιαφλιάκης Απόστολος

    Πλαστικός Χειρουργός

    Θεσσαλονίκη

  • Βεβαίως και υπάρχει. Εκτός από τη χειρουργική αντιμετώπιση/ της βραχιονοπλαστικής, μπορείτε να υποβληθείτε σε θεραπεία σύσφιξης με νήματα τύπου PDO ή με χρήση υπερήχων με μηχάνημα HIFU.

    Ματζούκας Ιωάννης

    Πλαστικός Χειρουργός

    Λαμία

  • Καλησπέρα
    Βεβαίως υπάρχουν μη επεμβατικές ενέσιμες θεραπειες και θεραπειες χαμηλής ενέργειας ιατρικών μηχανημάτων και συνδυασμός αυτών
    Αν σας δω απο κοντά θα μπορέσω να σας πω περισσότερα και να σας φτιάξω το αντίστοιχο πρωτόκολλο
    Ευχαριστώ

    The Medical Beauty Center - Μανωλουδάκης Νικόλαος MD, MSc, FEBOPRAS & Συνεργάτες

    Πλαστικός Χειρουργός

    Πειραιάς