• Γενικά θέματα
  • Υποβλήθηκε 26/02/2024

Γεια σας ! Νομίζω έχω διαφραγματικο παρθενικό υμένα είμαι αρκετά σίγουρη έπειτα από έρευνα ! Έχω διαβάσει ότι μόνο με χειρουργείο λύνεται κάτι που με τρομάζει αρκετά ! Δεν ξέρω πως να προσεγγίσω το θέμα καθώς και η επίσκεψη σε έναν γυναικολόγο καθώς δεν είμαι εξοικειωμένη με αγχωνει...

2 ειδικοί απάντησαν

  • Καλησπέρα σας. Καταλαβαίνω πόσο άβολη κ αγχωτική είναι μια επίσκεψη στον γυναικολόγο. Το συναντάμε κάθε μέρα και είναι απολύτως φυσιολογικό. Είναι όμως σημαντικό να θυμάστε ότι ο γιατρός είναι εκεί για να σας βοηθήσει και να σας προσφέρει την καλύτερη δυνατή φροντίδα, αρκεί να του δώσετε την ευκαιρία. Και έχω δει πολλά κορίτσια να λένε οτι τελικά ο φόβος τους δεν ήταν δικαιολογημένος! Ειδικά το θέμα που αναφέρετε δεν θα μπορούσε να διαγνωστεί χωρίς εξέταση οπότε θα σας συνιστούσα να κλείσετε ένα ραντεβού και να λύσετε το πρόβλημα σας. Ελπίζω να βοήθησα έστω κ στο ελάχιστο.

    Αλ-Αχμάρ Σάμερ Νικόλαος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Πανόρμου

  • Θα πρέπει ανάλογα την ηλικία σας να επισκεφτείτε ένα γυναικολογο ώστε να διαγνώσει και να σας συμβουλευσει κατάλληλα.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλλιθέα