• Γενικά θέματα
  • Υποβλήθηκε 06/12/2023

Γεια σας ειμαι 20 χρόνων και το τελευταίο διάστημα από Μάρτιο μέχρι αυτή τη στιγμή έχω περάσει αρκετές κολπίτιδες μυκητιάσεις και ουρολοιμώξεις . Όσο περνάει ο καιρός έχω συνεχώς πιο έντονο πόνο στο κόλπο κατά την επαφή και συνήθως αυτός αρχίζει μια βδομάδα πριν τη περίοδο μου πολλές φορές παρουσιάζω και αιμορραγία ελάχιστη βέβαια μετά την επαφή ( γίνεται χρήση προφυλακτικού ) , και νιώθω και έντονο πόνο στη πύελο μου . Έχω πάει και σε ουρολόγο και σε γυναικολόγο για υπερήχους και μικροβιολογικές εξετάσεις και δεν έχει βρεθεί κάτι . Έχω αρχίσει και ανησυχώ μήπως είναι κάτι πιο σοβαρό όπως η ενδομητριωση . Εσείς τι θα με συμβουλεύατε να κάνω ; Έχει αρχίσει και με επηρεάζει αυτό το θέμα παρά πολύ κάθε μήνα ειμαι σε γιατρούς που δεν μου λένε κάτι συγκεκριμένο .

2 ειδικοί απάντησαν

  • Καλησπέρα σας. Δυστυχώς χωρίς να σας έχει εξετάσει κάποιος κ χωρίς να γνωρίζει το πλήρες ιστορικό σας είναι δύσκολο να δώσει μια σαφή απάντηση. Φυσικά η ενδομητρίωση είναι μια πιθανή διάγνωση που συχνά τίθεται μετά από πολλά χρόνια. Ελπίζω να βρείτε την βοήθεια που χρειάζεστε.

    Αλ-Αχμάρ Σάμερ Νικόλαος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Πανόρμου

  • ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΑΓΩΓΗ ΓΙΑ 1 ΜΗΝΑ ΜΕ ΠΡΟΒΙΟΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ

    Βαρχαλαμά Ευγενία

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Κορυδαλλός