• Γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση
  • Υποβλήθηκε 09/05/2024

Καλησπέρα!! Έχω πόνους κ βάρος στο στήθος κ στο θώρακα εδώ κ κάποιους μήνες καθημερινά....μαζι με ενοχλήσεις στην πλάτη κ πάνω πάνω στο στομάχι ... Έχω πάει σε τρεις καρδιολόγους μέσα σε τέσσερις μήνες κ κανένας δεν μου βρίσκει κάτι..... Έχω αρκετά κιλά κ είμαι 37 ετών γυναίκα. Είχα κάνει γαστροσκόπηση πριν πολλούς μήνες κ μου είχε πει γαστρίτιδα άντρου αλλά δεν είχα κάνει κατι για αυτό τοτε Υπάρχει περίπτωση να υπάρχει κάποιο θέμα με το στομάχι ? Να πάω σε γαστρεντερολογο?

5 ειδικοί απάντησαν

  • Φυσικα και να επισκεφτείτε γαστρεντερολογο και να κανετε εναν υπερηχο ανω κοιλιας

    Τσακμάκας Δημήτριος - Σύγχρονο Ιατρείο Ορθοπρωκτικών Παθήσεων

    Γενικός Χειρουργός

    Θεσσαλονίκη

  • Βέβαια χρειάζεστε γαστρεντερολόγο.

    Οικονόμου Γεώργιος

    Γαστρεντερολόγος

    Μαρούσι

  • Βάσει της περιγραφής σας μάλλον έχετε εξαντλήσει τη διερεύνηση από καρδιολογικής πλευράς. Εάν ως τώρα δεν έχετε αποταθεί καθόλου σε γαστρεντερολόγο για το συγκεκριμένο θέμα, θα ήταν χρήσιμο να το κάνετε.

    Ζιρκόπουλος Δημήτριος

    Γαστρεντερολόγος

    Νέο Ηράκλειο

  • Υπερηχογράφημα χοληφόρων χρειάζεται και θεραπεία γιά την γαστρίτιδα

    Γεωργαντάς Δημήτριος

    Γενικός Χειρουργός

    Μαρούσι

  • Αγαπητή κυρία, μέσω διαδικτύου είναι αδύνατον να εκτιμηθεί η κλινική σας εικόνα και το αν η γαστροσκόπηση που αναφέρετε έγινε σωστά ή όχι, πόσω μάλλον να σας δοθούν υπεύθυνες οδηγίες.
    Απευθυνθείτε στον γαστρεντερολόγο σας (που σας έκανε την γαστροσκόπηση και γνωρίζει το ιστορικό σας κι αν την πραγματοποίησε σωστά, π.χ. πρωτόκολλο Syndey, Kyoto κτλ) για σωστή εκτίμηση!
    Με το καλό!

    Ζώγας Νικόλαος

    Γαστρεντερολόγος

    Καλλιθέα