• Εξαγωγή φρονιμίτη
  • Υποβλήθηκε 26/08/2023

Το κρύωμα μπορεί να επηρεάσει την εξαγωγή φρονιμίτη; Είμαι λίγο μπουκωμένη εδώ και 5 μέρες και σε 2 μέρες βγάζω φρονιμίτη. Θα υπάρχει πρόβλημα;

13 ειδικοί απάντησαν

  • Πιθανώς να δυσκολευτείτε εσείς κατά την επέμβαση αν δεν μπορείτε να πάρετε σωστές αναπνοές.

    Χριστογιάννης Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Μεσολόγγι

  • Στους άνω μπορεί να προκαλέσει κάποια μικροπροβλήματα.

    Γιαννούλης Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Πάτρα

  • Απευθυνθείτε στον συνάδελφο οδοντίατρο που θα σας κάνειτην επέμβαση για περαιτέρω πληροφορίες. Ευχαριστώ.

    Βασιλάκης Γεώργιος

    Οδοντίατρος

    Ιεράπετρα

  • Καλησπέρα σας, αυτό θα πρέπει να σας το απαντήσει ο ιατρός που θα κάνει την εξαγωγή εφόσον γνωρίζει και το ιατρικό ιστορικό σας.
    Σας ευχαριστώ!

    Ψωμαδέρης Κωνσταντίνος

    Στοματικός - Γναθοπροσωπικός Χειρουργός

    Μαρούσι

  • Δεν υπαρχει προβλημα,ωστοσο λογω κορωνοιου θα ελεγα να κανετε την εξαγωγη αφου φυγουν ολα τα συμπτωματα και ειστε αρνητικη στα τεστ

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Καλημέρα σας,το θέμα είναι να μην ταλαιπωρηθειτε εσείς από την γενικοτερη κακουχια γιατί δεν παύει να είναι μια επέμβαση και έχοντας κρύωμα θα είναι δυσκολότερο για εσάς. Όσο για την εξαγωγή δεν επηρεάζεται.

    Γκανά Δήμητρα

    Οδοντίατρος

    Νέο Ψυχικό

  • Εξαρτάται από την βαρύτητα του κρυωματος κ τα συμπτώματα του. Σε κάθε περίπτωση καλό είναι να αναβάλλεται μέχρι έστω την πάροδο των έντονων συμπτωμάτων του κρυωματος κ την ανάκαμψη του οργανισμού.

    Οδοντιατρική Κλινική Τζανάκης Νικόλαος DDS - Dental Clinic*****

    Οδοντίατρος

    Ηράκλειο Κρήτης

  • Αν ειναι ενα απλο κρυωμα που δεν συνοδευεται απο πυρετο λογικα δεν επηρεαζει,αλλα καλυτερα να ενημερωσετε τον γιατρο για να σας συμβουλεψει καταλληλα.

    Καραχάλιος Δημήτρης

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Δεν συνιστώνται οδοντικές θεραπείες κατά την διάρκεια ενεργών λοιμώξεων

    Αντωνίου Παναγιώτης (Απενεργοποιημένος λογαριασμός)

    Οδοντίατρος

    Τρίκαλα

  • Καλύτερα , να το αναβάλετε, ως ότου γίνετε καλά*την καλημέρα μου.

    Χαριτωνίδης Αναστάσιος

    Οδοντίατρος

    Παγκράτι

  • Αν είσαστε καλά σε 2 μέρες δεν θα υπάρξει πρόβλημα.......

    Μακαντάνη Ευδοκία

    Οδοντίατρος

    Εξάρχεια

  • Καλησπέρα. Θα σας πρότεινα να αναρρώσετε πρώτα από το κρυωμά σας και μετά να προβείτε σε εξαγωγή φρονημήτη.

    Τσαγκάρη Νεφέλη

    Χειρουργός Οδοντίατρος - Προσθετολόγος

    Άγιος Δημήτριος

  • Εάν είναι προγραμματισμένο και όχι έκτακτο εγώ στη θέση σας θα το έκανα κάποια άλλη στιγμή

    Λεβή Άννα

    Οδοντίατρος - Ειδική Προσθετολόγος

    Χαλάνδρι