• Εξαγωγή φρονιμίτη
  • Υποβλήθηκε 25/12/2023

Έκανα εξαγωγή έγκλειστου φρονιμίτη πριν 1 εβδομάδα, παίρνω κανονικά την αντιβίωση και το αλγκοφρεν και το στοματικό διάλυμα. Σήμερα παρατήρησα ότι το μάγουλο μου έχει κιτρινισει όπως και η περιοχή του λαιμού μου. Πρόκειται για λοίμωξη; τι πρέπει να κάνω

8 ειδικοί απάντησαν

  • Μιλήστε με τον θεράποντα ιατρό σας.

    Χαριτωνίδης Αναστάσιος

    Οδοντίατρος

    Παγκράτι

  • Αν εγινε πιο μωβ συχνα εμφανίζεται αιμάτωμα αν σας ταλαιπώρησαν στην εξαγωγή κάτο το οποίο δεν είναι ανησυχητικό φεύγει μόνο του

    Simis Christos

    Οδοντίατρος

    Αθήνα

  • Απο την περιγραφη υποετω οτι προκειται για αιματωμα σε αποδρομη.Επικοινωνηστε με τον γιατρο σας για να σας δει κλινικα απο κοντα

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά.Μπορειτε να πάρετε αντιβίωση αφού συμβουλευτειτε και σας δει ο γιατρός σας.

    Γκανά Δήμητρα

    Οδοντίατρος

    Νέο Ψυχικό

  • Το πιο πιθανό είναι να είναι αιμάτωμα από την επέμβαση.
    Καλό θα ήταν όμως να το αξιολογήσετε και κλινικα

    Πλατανίτης Μηνάς

    Οδοντίατρος

    Πατήσια

  • Καλησπέρα σας. Συνεχίστε κανονικά την αγωγή που σας δόθηκε. Πιθανόν πρόκειται για κάποιο αιμάτωμα που βρίσκεται στο στάδιο απορρόφησης. Αν μετά από μία βδομάδα παραμένει, επισκεφτείτε τον θεράποντα ιατρό σας. Σας ευχαριστούμε.

    Οδοντιατρική Κλινική Τζανάκης Νικόλαος DDS - Dental Clinic*****

    Οδοντίατρος

    Ηράκλειο Κρήτης

  • Πιθανώς είναι αιμάτωμα που θα περάσει.

    Γιαννούλης Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Πάτρα

  • Είναι το οίδημα που αποχωρεί.

    Δότη Άννα

    Οδοντίατρος

    Πλατεία Μαβίλη