• Διαταραχές περιόδου
  • Υποβλήθηκε 05/05/2023

Καλησπερα.Είμαι 18 ετών και τελευταία παρατήρησα κάποιες αλλαγές στην περίοδο μου.Ο κύκλος μου πιστεύω είναι κανονικός απλά αυτόν τον μήνα 12 μέρες πριν την περίοδο που περιμένω μου ήρθαν ροζ σταγόνες.Είπα ότι από το άγχος θα είναι και πέρασαν οι μέρες και μετά για περίπου 4 μέρες ως σήμερα ειδα κάθε μερα από λίγο καφε είτε λίγο αίμα και σήμερα έχω λίγο παραπάνω πιο ροζ.Δεν πιστεύω ότι είναι κάτι ανασυχητικο απλά δεν μου έχει ξανατύχει.Επίσης δεν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης (σε περίπτωση που θα ταίριαζε με συμπτώματα)

8 ειδικοί απάντησαν

  • Καλο να σας δει ο γυναικολογος και μετα ενδοκρινολογο

    Μπεραρντέλλι Ρίτα

    Ενδοκρινολόγος - Διαβητολόγος

    Θεσσαλονίκη

  • Γεια σας, όντως δεν φαίνεται κάτι ανησυχητικό αλλά αν επιμένει θα πρέπει να επισκεφθείτε έναν γυναικολόγο

    Σύριος Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Ιλίσια

  • Μπορεί να παρουσιαστεί σε κάποιο κύκλο , εάν επαναληφθεί τότε θα πρέπει να πάτε για περεταίρω έλεγχο

    Βαρχαλαμά Ευγενία

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Κορυδαλλός

  • Το πιο πιθανο ειναι να ειχατε καποια παροδικη ορμονικη διαταραχη.Εαν Επαναληφθει κ σε επομενους κυκλους καλο θα ειναι να κανετε εναν πληρη ορμονικο ελεγχο (+θυρεοειδικο ελεγχο) και υπερηχο στο γυναικολογο σας.

    Μήνου Νίκη

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλαμαριά

  • Ορμονική διαταραχή

    Αϊνατζόγλου Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Θεσσαλονίκη

  • Θα χρειαστεί να εξεταστείς κλινικά και υπερηχογραφικά από γυναικολόγο

    Χατζηδάκη Βάλυ

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Νέο Ψυχικό

  • Καλησπέρα σας. Αυτό που περιγράφεται μάλλον οφείλεται σε μια ορμονική διαταραχή που δεν θα έπρεπε να σας ανησυχήσει ιδιαίτερα. Εάν όμως επαναληφθεί καλό θα ήταν να σας δει ένας γυναικολόγος για να αποκλείσει άλλες αιτίες (όπως κύστες ωοθηκών, πολύποδες) με έναν υπέρηχο και να σας συνταγογραφήσει και έναν ορμονικό έλεγχο εάν το κρίνει σκόπιμο. Ελπίζω να βοήθησα με την απάντηση μου και καλή συνέχεια.

    Αλ-Αχμάρ Σάμερ Νικόλαος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Πανόρμου

  • Επισκεφτείτε έναν γυναικολόγο, ίσως χρειάζεται να κάνετε καλλιέργεια κολπικού υγρού.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλλιθέα