• Menstrual Disorders
  • Submitted on 05/05/2023

Καλησπερα.Είμαι 18 ετών και τελευταία παρατήρησα κάποιες αλλαγές στην περίοδο μου.Ο κύκλος μου πιστεύω είναι κανονικός απλά αυτόν τον μήνα 12 μέρες πριν την περίοδο που περιμένω μου ήρθαν ροζ σταγόνες.Είπα ότι από το άγχος θα είναι και πέρασαν οι μέρες και μετά για περίπου 4 μέρες ως σήμερα ειδα κάθε μερα από λίγο καφε είτε λίγο αίμα και σήμερα έχω λίγο παραπάνω πιο ροζ.Δεν πιστεύω ότι είναι κάτι ανασυχητικο απλά δεν μου έχει ξανατύχει.Επίσης δεν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης (σε περίπτωση που θα ταίριαζε με συμπτώματα)

8 specialists answered

  • Καλο να σας δει ο γυναικολογος και μετα ενδοκρινολογο

    Μπεραρντέλλι Ρίτα

    Ενδοκρινολόγος - Διαβητολόγος

    Thessaloniki

  • Γεια σας, όντως δεν φαίνεται κάτι ανησυχητικό αλλά αν επιμένει θα πρέπει να επισκεφθείτε έναν γυναικολόγο

    Surios Konstantinos

    Gynecologist - Obstetrician

    Ilisia

  • Μπορεί να παρουσιαστεί σε κάποιο κύκλο , εάν επαναληφθεί τότε θα πρέπει να πάτε για περεταίρω έλεγχο

    Βαρχαλαμά Ευγενία

    Gynecologist - Obstetrician

    Korydallos

  • Το πιο πιθανο ειναι να ειχατε καποια παροδικη ορμονικη διαταραχη.Εαν Επαναληφθει κ σε επομενους κυκλους καλο θα ειναι να κανετε εναν πληρη ορμονικο ελεγχο (+θυρεοειδικο ελεγχο) και υπερηχο στο γυναικολογο σας.

    Μήνου Νίκη

    Gynecologist - Obstetrician

    Kalamaria

  • Ορμονική διαταραχή

    Ainatzoglou Konstantinos

    Gynecologist - Obstetrician

    Thessaloniki

  • Θα χρειαστεί να εξεταστείς κλινικά και υπερηχογραφικά από γυναικολόγο

    Hatzidaki Valy

    Gynecologist - Obstetrician

    Neo Psychiko

  • Καλησπέρα σας. Αυτό που περιγράφεται μάλλον οφείλεται σε μια ορμονική διαταραχή που δεν θα έπρεπε να σας ανησυχήσει ιδιαίτερα. Εάν όμως επαναληφθεί καλό θα ήταν να σας δει ένας γυναικολόγος για να αποκλείσει άλλες αιτίες (όπως κύστες ωοθηκών, πολύποδες) με έναν υπέρηχο και να σας συνταγογραφήσει και έναν ορμονικό έλεγχο εάν το κρίνει σκόπιμο. Ελπίζω να βοήθησα με την απάντηση μου και καλή συνέχεια.

    Αλ-Αχμάρ Σάμερ Νικόλαος

    Gynecologist - Obstetrician

    Panormou

  • Επισκεφτείτε έναν γυναικολόγο, ίσως χρειάζεται να κάνετε καλλιέργεια κολπικού υγρού.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Gynecologist - Obstetrician

    Kallithea