• Διαταραχές περιόδου
  • Υποβλήθηκε 18/05/2023

Καλημερα σας, ειμαι η κοπελα που ειχα γραψει για τα καφε υγρα! Μια μικρη διορθωση και ανακεφαλαιωση του ιστορικου μου...Ειμαι 24 χρονων, ο κυκλος μου δεν θα ελεγα γενικα οτι ειναι σταθερος, ειτε θα καθυστερησει 1-2 μερες ειτε θα ερθει φυσιολογικα...με το αγορι μου ερχομασταν καθημερινα και ελευθερα σε επαφη, τελευταια μας επαφη ηταν στις 17 απριλιου..η περιοδος μου ξεκινησε 19 απριλιου και τελειωσε στις 26...μα απο τοτε μερα παρα μερα βλεπω καφε υγρα, εκανα προχθες τεστ εγκυνοσυνης και εμφανισε μια αχνη γραμμη στο θετικο...ξανα εκανα σημερα, αλλα βγηκε αρνητικο...η διαφορα ειναι οτι σημερα, στο χαρτι βλεπω πιο ανοιχτοχρωμο αιμα, αλλα δεν εχω κανονικη ροη περιοδου...στην σερβιετα βλεπω λιγο αιμα, το περισσοτερο βγαινει στο χαρτι..και γενικοτερα ολο αυτο δεν μ εχει ξανα συμβει... Το επομενο σταδιο τωρα ποιο θεωρειτε οτι ειναι; Β χοριακη; Καποια αλλη εξεταση;

6 ειδικοί απάντησαν

  • Γεια σας, καλύτερα ναι, να κάνετε μια β χοριακή

    Σύριος Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Ιλίσια

  • Β χοριακη

    Βαρχαλαμά Ευγενία

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Κορυδαλλός

  • Θα πρέπει να σε εξετάσει γυναικολόγος, αφού κάνεις β χοριακή αίματος και ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα αυτής.

    Χατζηδάκη Βάλυ

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Νέο Ψυχικό

  • Δεν είσαι έγκυος

    Αϊνατζόγλου Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Θεσσαλονίκη

  • Να σας εξετάσει ένας γυναικολόγος. Υπάρχουν αρκετές πιθανές αιτίες κολπικής αιμόρροιας.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλλιθέα

  • Θα πάνε να κάνετε μια β χοριακή γοναδοτροπινη.

    Πανά Αντιγόνη

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Άνω Τούμπα