• Αυχενικό σύνδρομο
  • Υποβλήθηκε 08/04/2024

Καλησπέρα υποφέρω από πόνους του αυχένα. Έχω κάνει μαγνητική και δεν Μου βρήκαν κάτι σοβαρό.απο αυτό τό πόνο Μου δημοτικοί πονοκεφάλους και μούδιασμα στα άκρα τόν δάχτυλιών τού δεξί Μου χέρι Τί μπορεί νά βοηθούσε σε τέτοιες περιπτώσεις Ευχαριστώ

7 ειδικοί απάντησαν

  • ΗΛΕΚΤΡΟΜΥΟΓΡΑΦΗΜΑ ΑΠΟ ΝΕΥΡΟΛΟΓΟ.

    Στροφύλλα- Κουκοβίνη Ευγενία

    Φυσικοθεραπευτής

    Αμφιλοχία

  • Θα σας πρότεινα να κάνετε μια αξιολόγηση McKenzie!

    Physio Studio - Κέντρο Φυσικοθεραπείας

    Φυσικοθεραπευτής

    Νέα Ιωνία

  • Θα σας βοηθήσει η φυσικοθεραπεία

    Manualphysiotherapy

    Φυσικοθεραπευτής

    Γλυφάδα

  • Δοκιμάστε φυσικοθεραπεία , αναλγητικά , ανάπαυση , ήπια ασκηση

    Αλαφροπάτης Ηλίας

    Ορθοπαιδικός - Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Εύοσμος

  • Καλησπέρα σας! Καλό σημάδι ότι δεν βρέθηκε κάτι ιδιαίτερο στην μαγνητική! Η μαγνητική δεν δείχνει τα πάντα όμως, τα συμπτώματα από κάπου προέρχονται! Η κλινική εξέταση μαζί με την μαγνητική και όποια άλλη εξέταση (αν) υπάρχει είναι αυτή που μας οδηγεί στην διάγνωση και την θεραπεία! Πρέπει δηλαδή να σας πάρει κάποιος αναλυτικά το ιστορικό,να σας εξετάσει για να δούμε τι χρειάζεται να κάνετε σαν θεραπεία,τι μούδιασμα σημαίνει κάποια πίεση σε νεύρο ενώ και ο πονοκέφαλος αν συνδυάζεται με τους πόνους του αυχένα μπορεί να οφείλεται σε πίεση κάποιου νεύρου στους άνω αυχενικούς σπονδύλους ή σε μυικό "σπασμό" στους αυχενικούς μυς.Σε κάθε π... Διάβασε περισσότερα

    Παπαστρατής Ηλίας

    Φυσικοθεραπευτής

    Αμπελόκηποι

  • Θα μπορούσε να κάνετε βελονισμό κ να δοκιμάσετε κ manual

    Αθανασιάδου Σοφία

    Φυσικοθεραπευτής

    Αιγάλεω

  • Αποσυμπίεση αυχένα drx9000

    Βαμβάτσικος Κωνσταντίνος

    Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Άγιος Στέφανος