• Αθλητικές κακώσεις
  • Υποβλήθηκε 11/05/2023

Καλησπερα.Πριν 5 μηνες περίπου κατα την εκτέλεση μιας ασκησης στο γυμναστήριο ένιωσα ενα καψιμο στο πανω μερος στο γονατο μου και στην συνεχεια μια ενόχληση γυρω απο αυτο σαν να τραβιέται μια εσωτερική κλώστη.Για τους υπόλοιπους μηνες μεχρι τωρα ενιωθα μια ενόχληση σε ασκησεις οπως τα καθίσματα η οποια σιγα σιγα υποχωρούσε.Ορισμενες φορες αυτο συνέβαινε και οταν εκανα μπανιο με πολυ ζεστο νερο.Χθες μετα απο μια ασκηση στην οποια εβαλα παραπανω κιλα ενιωσα εκτός απο την συνηθισμένη ενοχληση ενα μουδιασμα το οποιο αρχιζε απο την εξω μερια του γονατου και συνεχιζε μεχρι πανω στο ποδι.Θα βοηθουσαν οι επιγονατίδες;Σε τι γιατρο πρεπει να απευθυνθω;

5 ειδικοί απάντησαν

  • Στον Ορθοπεδικό πρέπει να απευθυνθείτε. Κάποια μικρή βλάβη στο γόνατο θα έχει συμβεί, αν και αυτό το μούδιασμα μάλλον προέρχεται από την μέση. Χρειάζεται έλεγχο κλινικό και εξετάσεις. Με χαρά θα σας δεχόμουν εις το ιατρείο για να κάνουμε εναν πλήρη έλεγχο και να λύσουμε το πρόβλημά σας.

    Στατήρης Σπυρίδων

    Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Αμπελόκηποι

  • Θα πρέπει να απευθυνθείτε σε ορθοπαιδικό.
    Ωστόσο μάλλον δεν πρόκειται για κάτι φοβερά ανησυχητικό, οι επιγονατίδες κ η τροποποίηση της δραστηριότητας πιθανότατα θα σας βοηθήσουν αρκετά.

    Αλαφροπάτης Ηλίας

    Ορθοπαιδικός - Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Εύοσμος

  • Καλησπέρα σας. Νομίζω ότι πρέπει να σας δει ένας Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Διακάτος Ανδρέας

    Ορθοπαιδικός - Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Ηλιούπολη

  • Ο ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΦΩΣ Η ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΗΤΕ.

    Δημητρακόπουλος Μιχαήλ

    Ορθοπαιδικός

    Εύοσμος

  • Καλημέρα σας. Χρειάζεται επίσκεψη σε ορθοπαιδικό-τραυματολόγο. Η επιγονατίδα μπορεί να βοηθήσει αλλά μπορεί και όχι. Εξαρτάται από την βλάβη. Χρειάζεται κλινική εξέταση.

    Μυλωνάς Χρύσανθος

    Ορθοπαιδικός Χειρουργός - Τραυματιολόγος

    Ανάβυσσος