• Απονεύρωση
  • Υποβλήθηκε 18/02/2024

Έχω κάνει απονεύρωση σε ενα δόντι και εκεί που ήταν καλά άνοιξε το πρόχειρο σφράγισμα και άρχισε να με πονάει αυτό πριν δυο τρει μήνες από τότε όσο φάρμακο και να έχει μπει ο πόνος παραμένει… τι ακριβώς συμβαίνει έχω απηυδήσει

8 ειδικοί απάντησαν

  • Δεν έχω κλινική εικόνα ούτε ακτινογραφική οπότε δεν μπορώ να πω κάτι

    Τσαούσης Ιωάννης

    Οδοντίατρος

    Αμπελόκηποι

  • Να βγαλετε μια ακτινογραφια να δειτε μην τυχον εχει γινει καποιο καταγμα στην ριζα του δοντιου

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Θα πρέπει να επισκεφθείτε έναν ειδικό Ενδοδοντολόγο. Πιθανόν το δόντι σας να έχει κάποια ρωγμή.

    ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ 92

    Οδοντίατρος

    Κηφισιά

  • Το προχειρο σφραγισμα μπορει να βρισκεται στη στοματικη κοιλοτητα μεχρι και δυο εβδομαδες. Απο εκει και επειτα ξεκιναει η επαναμολυνση. Θα επρεπε να εχει σφραγιστει με μονιμο σφραγισμα μετα τις
    δυο εβδομαδες. Να σας δει συναδελφος, να κανει ακτινογραφια, να αξιολογησει την κατασταση! Να ειστε καλα!

    Μπογδανόπουλος Ηλίας

    Οδοντίατρος

    Γλυφάδα

  • Το δόντι δεν θα έπρεπε να είναι τόσο καιρό με πρόχειρο σφράγισμα. Κάτι έχετε κάνει λάθος.

    Γιαννούλης Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Πάτρα

  • Να πάτε άμεσα στον θεράποντα οδοντιατρο να το εκτιμησει

    Πλατανίτης Μηνάς

    Οδοντίατρος

    Πατήσια

  • Κατι δεν εχει παει γινει καλα με την θεραπεια πιθανον.

    Καραχάλιος Δημήτρης

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Δηλαδη η απονευρωση δεν εχει τελειωσει εδω και δυο μηνες ? Δεν εχω εικονα ,θα το εξεταζα...Παντως δεν θα επρεπε να σας ποναει για τοσο καιρο...

    Χριστάκος Σταμάτης

    Οδοντίατρος

    Εξάρχεια