• Απονεύρωση
  • Υποβλήθηκε 27/03/2024

Κανω συνεδριες για απονευρωση σε εναν τραπεζιτη πανω σπο 1.5 μηνα τωρα..εχω πιει 4 κουτια αντιβιωση επειδη ποναω πολυ..κ ακομα ποναω ..τι παει λαθος? Αν εχει στραβες ριζες κ δεν απονευρωνονται σωστα ειναι μια εξηγηση?

8 ειδικοί απάντησαν

  • Μπορει να υπαρχει καποιο κρυμενο υπεραριθμο νευρο που δεν εχει βρεθει.Ισως ενας ενδοδοντιστης να μπορουσε να σας βοηθησει

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • να πάτε σε ειδικό ενδοδοντιστή

    Παναγόπουλος Νικόλαος

    Οδοντίατρος

    Μαρούσι

  • ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΞΗΓΗΣΗ. ΑΜΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΕΝΔΟΔΟΝΤΙΣΤΗ

    Βαβουράκης Γεώργιος

    Οδοντίατρος

    Γκύζη

  • Να πατε σε ειδικο ενδοδοντιστη

    Ψαραδάκη Σεσίλια

    Οδοντίατρος

    Νέα Σμύρνη

  • Θα πρεπει να εξεταστει ακτινολογικα το ενδεχομενο καταγματος του δοντιου σας.Ισως και καποιος παραπλευρος ριζικος σωλινας που δεν εχει βρεθει.Οπως και να εχει εαν δεν μπορειτε να βγαλετε ακρη με το ιατρο σας,επισκευτειτε καποιον αλλο συναδελφο για μια 2η γνωμη

    SmileDental - Ράγκου Βασιλική

    Οδοντίατρος

    Παγκράτι

  • Καλησπέρα σας. Είναι πολλοί οι παράγοντες από τους οποίους εξαρτάται η επιτυχία σε μία ενδοδοντικη θεραπεία (απονεύρωση). Η ποσότητα αλλά κ η ποιότητα του μικροβιακού φορτίου, η ανατομία του δοντιού κ των ριζών του, η εσωτερική ακεραιότητα του δοντιού, η ανεύρεση ή όχι όλων των ριζών του, ο τρόπος με τον οποίο γίνεται η θεραπεία, ο υλικοτεχνικος κ τεχνολογικός εξοπλισμός που χρησιμοποιείται, η στειρότητα του πεδίου εργασίας, η ικανότητα του επεμβαίνοντα κ πολλοί άλλοι παράγοντες. Σας ευχαριστούμε.

    Οδοντιατρική Κλινική Τζανάκης Νικόλαος DDS - Dental Clinic*****

    Οδοντίατρος

    Ηράκλειο Κρήτης

  • Προφανώς έχετε φλεγμονή που δεν υποχωρει

    Πλατανίτης Μηνάς

    Οδοντίατρος

    Πατήσια

  • Aν ειναι νεκρο το δοντι μπορει να πρηστει κ να ποναει κανεις στην προσπαθεια για θεραπεια.δεν δικαιολογειται ομως διαστημα εναμιση μηνος.

    Καραχάλιος Δημήτρης

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη