• Απονεύρωση
  • Υποβλήθηκε 06/02/2024

Έχω ένα δόντι που έχει θέμα εδώ και δύο χρόνια ,έχω πάει σε πόσους γιατρούς ακτίνες τα πάντα. Όλοι μου έλεγαν ότι είναι νευραλγία. Τώρα στην τελευταία μου ακτίνα μου λεν απονεύρωση. Δεν ξέρω τι να κάνω. Και όλες αυτές οι ιστορίες με τις επιπλοκές που έχουν όσοι έχουν απονευρωσει δόντι με τρομάζουν

11 ειδικοί απάντησαν

  • Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Ακολουθείστε τις οδηγίες των ιατρών που σας παρακολουθούν.

    Βασιλάκης Γεώργιος

    Οδοντίατρος

    Ιεράπετρα

  • Αν χρειαζεται να γινει απονευρωση να την κανετε,μην ανησυχειτε

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Θα πρεπει να γινει καταρχας σωστη διαγνωση.αν ειναι νευραλγια πρεπει να δωθει καταλληλη αγωγη.η φυση του πονου της νευραλγιας ειναι διαφορετικη απο αυτης του δοντιου.αν τωρα χρειαζεται οντως απονευρωση δεν πρεπει να τρομαζετε.ειναι μια πραξη ρουτινας πια αρκει να γινει στα καταλληλα χερια.

    Καραχάλιος Δημήτρης

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Ο κάθε άνθρωπος, αναφέρει ότι εμπειρία θέλει και μάλιστα παραποιημένη* εσείς θα βρείτε ένα γιατρό που εμπιστεύεστε, θα παρατεθούν τα στοιχεία και θα αποφασιστεί το τί θα γίνει.

    Χαριτωνίδης Αναστάσιος

    Οδοντίατρος

    Παγκράτι

  • ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΕΠΙΠΛΟΚΕΣ.ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΠΟΝΕΥΡΩΣΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΘΕΡΑΠΕΥΤΕΙ

    Βαβουράκης Γεώργιος

    Οδοντίατρος

    Γκύζη

  • Να πάτε σε ειδικό ενδοδοντολόγο. Θα σας πει αν χρειάζεται απονεύρωση το δόντι, και αν ναι, δεν θα έχετε επιπλοκές.

    Γιαννούλης Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Πάτρα

  • Αν ο οδοντίατρος σας κρίνει ότι η λύση είναι μια απονεύρωση δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείτε. Είναι μια εύκολη θεραπευτική διαδικασία, με υπερβολικά καλά ποσοστά επιτυχίας. Είναι πολύ προτιμότερο η αιτία της νευραλγίας να έχει αιτία όπως η οδοντική προέλευση παρά να είναι ιδιοπαθής, οπού είναι πολύ δύσκολη η θεραπεία της.

    Love Smile

    Οδοντίατρος

    Σύνταγμα

  • Να κάνετε απονεύρωση και όλα θα πάνε καλα

    Πλατανίτης Μηνάς

    Οδοντίατρος

    Πατήσια

  • Σας συμβουλευω να μην αναζητατε μονο τις επιπλοκες, αλλά και τα οφελη. Να ειστε καλα!

    Μπογδανόπουλος Ηλίας

    Οδοντίατρος

    Γλυφάδα

  • Η ενδοδοντικη θεραπεία είναι μια θεραπεία η οποία έχει απίστευτα καλά αποτελέσματα σας συνιστώ ανεπιφύλακτα να την κάνετε.

    Μούρτζινος Νίκος

    Οδοντίατρος

    Αχαρνές

  • Καλησπέρα σας. Αν το δόντι σας έχει φλεγμονή πρέπει να γίνει απονεύρωση.

    Γκανά Δήμητρα

    Οδοντίατρος

    Νέο Ψυχικό