• Menstrual Disorders
  • Submitted on 03/05/2023

Γεια σας!! Είμαι 25 χρονων.Το τελευταίο εξάμηνο έχω διαταραχές στο κύκλο μου.Ειχα κύκλο 28-30 ημερών και τώρα μου έρχεται περίοδος μετά τις 35 μέρες. Τώρα όμως μου ήρθε νωρίτερα..Μου ηρθε περίοδος 13/04 και μου ξανα ήρθε σήμερα 03/05 πολύ νωρίτερα..τι μπορεί να συμβαίνει;;

10 specialists answered

  • Γεια σας, πρόκειται για μια διαταραχή του κύκλου. Καλό να δειτε έναν γυναικολόγο

    Surios Konstantinos

    Gynecologist - Obstetrician

    Ilisia

  • Καλημέρα σας πρέπει να γίνει ορμονικός έλεγχος και υπέρηχος γυναικολογικός αν θέλετε μπορείτε να μας καλέσετε για ένα ραντεβού

    Savvouras Odysseas

    Gynecologist - Obstetrician

    Palaio Faliro

  • Μπορει να υπαρχουν υετοιες διαταραχές, ομως, αν δεν το εχετε κανει, καλο ειναι εμα ορμονολογικο έλεγχο

    Μπεραρντέλλι Ρίτα

    Ενδοκρινολόγος - Διαβητολόγος

    Thessaloniki

  • Πρέπει να εξεταστείτε κ να κάνετε ορμονολογικες εξετάσεις.

    Πανά Αντιγόνη

    Gynecologist - Obstetrician

    Ano Touba

  • πρέπει να δείτε γυναικολόγο για διερεύνηση

    KARAKALPAKIS DEUKALION

    Gynecologist - Obstetrician

    Ampelokipoi

  • Κάποια ορμονική διαταραχή το πιθανότερο. Αν επιμείνει αυτή η εικόνα, χρειάζεται να επισκεφθείς γυναικολόγο.

    Hatzidaki Valy

    Gynecologist - Obstetrician

    Neo Psychiko

  • διαταραχη κυκλου

    Ainatzoglou Konstantinos

    Gynecologist - Obstetrician

    Thessaloniki

  • Χρειάζεστε έναν ορμονικό έλεγχο

    Βαρχαλαμά Ευγενία

    Gynecologist - Obstetrician

    Korydallos

  • Καλησπέρα σας. Το πιο πιθανό είναι να πρόκειται για κάποια ορμονική διαταραχή του κύκλου σας. Οι αιτίες θα μπορούσαν να είναι πολλές όπως αυξομειώσεις του βάρους, προβλήματα με το θυρεοειδή και άλλες πολλές. Θεωρώ ότι χρήσιμο θα ήταν να επισκεφθείτε έναν γυναικολόγο για να σας εξετάσει, να κάνει έναν υπέρηχο και αν χρειαστεί να σας συνταγογραφήσει έναν ορμονικό έλεγχο. Ελπίζω να βοήθησα έστω και στο ελάχιστο.

    Αλ-Αχμάρ Σάμερ Νικόλαος

    Gynecologist - Obstetrician

    Panormou

  • Υπέρηχος και ορμονολογικες

    Papaioannou Stefanos (Deactivated account)

    Gynecologist - Obstetrician

    Nea Ionia