• Διαταραχές περιόδου
  • Υποβλήθηκε 03/05/2023

Γεια σας!! Είμαι 25 χρονων.Το τελευταίο εξάμηνο έχω διαταραχές στο κύκλο μου.Ειχα κύκλο 28-30 ημερών και τώρα μου έρχεται περίοδος μετά τις 35 μέρες. Τώρα όμως μου ήρθε νωρίτερα..Μου ηρθε περίοδος 13/04 και μου ξανα ήρθε σήμερα 03/05 πολύ νωρίτερα..τι μπορεί να συμβαίνει;;

10 ειδικοί απάντησαν

  • Γεια σας, πρόκειται για μια διαταραχή του κύκλου. Καλό να δειτε έναν γυναικολόγο

    Σύριος Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Ιλίσια

  • Καλημέρα σας πρέπει να γίνει ορμονικός έλεγχος και υπέρηχος γυναικολογικός αν θέλετε μπορείτε να μας καλέσετε για ένα ραντεβού

    Σαββούρας Οδυσσέας

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Παλαιό Φάληρο

  • Μπορει να υπαρχουν υετοιες διαταραχές, ομως, αν δεν το εχετε κανει, καλο ειναι εμα ορμονολογικο έλεγχο

    Μπεραρντέλλι Ρίτα

    Ενδοκρινολόγος - Διαβητολόγος

    Θεσσαλονίκη

  • Πρέπει να εξεταστείτε κ να κάνετε ορμονολογικες εξετάσεις.

    Πανά Αντιγόνη

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Άνω Τούμπα

  • πρέπει να δείτε γυναικολόγο για διερεύνηση

    Δρ. Καρακαλπάκης Δευκαλίων

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Αμπελόκηποι

  • Κάποια ορμονική διαταραχή το πιθανότερο. Αν επιμείνει αυτή η εικόνα, χρειάζεται να επισκεφθείς γυναικολόγο.

    Χατζηδάκη Βάλυ

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Νέο Ψυχικό

  • διαταραχη κυκλου

    Αϊνατζόγλου Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Θεσσαλονίκη

  • Χρειάζεστε έναν ορμονικό έλεγχο

    Βαρχαλαμά Ευγενία

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Κορυδαλλός

  • Καλησπέρα σας. Το πιο πιθανό είναι να πρόκειται για κάποια ορμονική διαταραχή του κύκλου σας. Οι αιτίες θα μπορούσαν να είναι πολλές όπως αυξομειώσεις του βάρους, προβλήματα με το θυρεοειδή και άλλες πολλές. Θεωρώ ότι χρήσιμο θα ήταν να επισκεφθείτε έναν γυναικολόγο για να σας εξετάσει, να κάνει έναν υπέρηχο και αν χρειαστεί να σας συνταγογραφήσει έναν ορμονικό έλεγχο. Ελπίζω να βοήθησα έστω και στο ελάχιστο.

    Αλ-Αχμάρ Σάμερ Νικόλαος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Πανόρμου

  • Υπέρηχος και ορμονολογικες

    Παπαϊωάννου Στέφανος (Απενεργοποιημένος λογαριασμός)

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Νέα Ιωνία