• Laser μυωπίας
  • Υποβλήθηκε 24/05/2023

Καλησπέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει πρόβλημα να κάνω laser για υπερμετρωπία, και πόσο κοστίζει. Είμαι 30 ετών και έχω υπερμετρωπία+2 και +1.75 Ευχαριστώ

11 ειδικοί απάντησαν

  • Θα χρειαστείτε πλήρη προεγχειρητικό έλεγχο για να σας απαντηθεί το αν μπορούμε να κάνουμε femto LASIK για την υπερμετρωπία ή αν το clear lens extraction είναι επιλογή για εσάς.
    Ο ιατρικός σύλλογος μας απαγορεύει να αναφέρουμε τιμές στα μέσα ενημέρωσης. Αυτό είναι κάτι που μπορεί να συζητηθεί από κοντά.

    Γεωργόπουλος Μηνάς MD, PgDip, FEBO, FRCOphth, FEBOS-glaucoma

    Χειρουργός Οφθαλμίατρος

    Πειραιάς

  • Καλημέρα , το λασερ για υπερμετρωπία ανάλογα με τα αποτελέσματα των εξετάσεων που γίνονται στα πλαίσια ένας προεγχειρητικόυ έλεγχο (ένα κομμάτι Γίνετε στο ιατρείο και ενα στη κλινική ) θα δηξει τι τύπου το λασερ μπορείτε να κάνετε , και αν μπορείτε να κάνετε (ενα μικρό ποσόστο με διαφορεσ Παθήσεις βυθού , οπτικού νεύρου και κατασκευαστικά με πολύ λεπτό κερατοειδή δεν μπορούν να κάνουν λασερ ) και οι τιμές επίσης διαφέρουν από λασερ σε λασερ ανάλογα με τη μέθοδο .

    Φιλίπ Γκαμπριέλα - Μόνικα

    Οφθαλμίατρος

    Πλάκα

  • εννοειται μπορειτε να κανετε λειζερ και να εξαλειφθει η υπερμετρωπια. για τιμες επικοινωνηστε καλυτερα με το ιατρειο μου

    Dr Καϊάφας Κωνσταντίνος

    Οφθαλμίατρος

    Πάτρα

  • Καταρχήν πρέπει να γίνει ένας προεγχειρητικός έλεγχος για να κρίνουμε εάν είστε ικανή υποψήφια για διαθλαστική χειρουργική. Το κόστος κυμαίνεται από 2.000 έως 2.500 ευρώ αναλόγως με την μέθοδο που θα ακολουθηθεί.

    Οφθαλμολογικό Κέντρο PROVISION - Ν. Παγώνης & Α. Αφράτη

    Χειρούργοι Οφθαλμίατροι

    Περιστέρι

  • Δεν υπαρχει προβλημα.

    Κόκκορης Ιωάννης

    Οφθαλμίατρος

    Παλαιό Φάληρο

  • Όχι δεν υπάρχει πρόβλημα να κάνετε laser. Το κόστος αναγράφεται στο προφίλ του κάθε γιατρού.

    Dr. Νασίκας Βασίλειος

    Οφθαλμίατρος

    Λάρισα

  • Αν πληρούνται οι προϋποθέσεις . Ναι

    Μητσώνης Μιχαήλ

    Οφθαλμίατρος

    Νέα Ερυθραία

  • Πρωτα χρειαζεται να κανετε ελεγχο για να εγκριθειτε για την επεμβαση.Το κοστος κυμαινεται

    Γρέτου Αικατερίνη

    Οφθαλμίατρος - Παιδοφθαλμίατρος

    Πειραιάς

  • Καλησπερα σας
    Εφόσον πραγματοποιηθεί ο προεγχειρητικος ελεγχος και τα αποτελέσματα το επιτρέπουν φυσικά και μπορείτε
    Το κόστος θα το συζητήσετε προσωπικά με το γιατρό σας

    Σπυράκου Ελένη

    Οφθαλμίατρος

    Κηφισιά

  • Εαν η υπερμετρωπια που εχεται ειναι ιδια για ενα χρονο μπορειται να κανεται Laser.
    Η τιμη εξαρταται απο το γιατρο που θα κανει το laser.
    Εγω συνεργάζομαι με το Athens Eye Hospital.

    Καψαλάκη Γεωργαντά Θεοδούλη

    Οφθαλμίατρος

    Νέο Ψυχικό

  • Για να δούμε εαν μπορείτε να κάνετε επέμβαση θα πρέπει πρώτα να σας εξετάσουμε. Δεν φτάνει να γνωρίζουμε μόνο τους βαθμούς και την ηλικία σας.

    Γκουντής Χριστόφορος

    Οφθαλμίατρος

    Ηλιούπολη