• Laser for Myopia
  • Submitted on 24/05/2023

Καλησπέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει πρόβλημα να κάνω laser για υπερμετρωπία, και πόσο κοστίζει. Είμαι 30 ετών και έχω υπερμετρωπία+2 και +1.75 Ευχαριστώ

11 specialists answered

  • Θα χρειαστείτε πλήρη προεγχειρητικό έλεγχο για να σας απαντηθεί το αν μπορούμε να κάνουμε femto LASIK για την υπερμετρωπία ή αν το clear lens extraction είναι επιλογή για εσάς.
    Ο ιατρικός σύλλογος μας απαγορεύει να αναφέρουμε τιμές στα μέσα ενημέρωσης. Αυτό είναι κάτι που μπορεί να συζητηθεί από κοντά.

    Γεωργόπουλος Μηνάς

    Χειρουργός Οφθαλμίατρος

    Piraeus

  • Καλημέρα , το λασερ για υπερμετρωπία ανάλογα με τα αποτελέσματα των εξετάσεων που γίνονται στα πλαίσια ένας προεγχειρητικόυ έλεγχο (ένα κομμάτι Γίνετε στο ιατρείο και ενα στη κλινική ) θα δηξει τι τύπου το λασερ μπορείτε να κάνετε , και αν μπορείτε να κάνετε (ενα μικρό ποσόστο με διαφορεσ Παθήσεις βυθού , οπτικού νεύρου και κατασκευαστικά με πολύ λεπτό κερατοειδή δεν μπορούν να κάνουν λασερ ) και οι τιμές επίσης διαφέρουν από λασερ σε λασερ ανάλογα με τη μέθοδο .

    Φιλίπ Γκαμπριέλα Μόνικα

    Ophthalmologist

    Plaka

  • εννοειται μπορειτε να κανετε λειζερ και να εξαλειφθει η υπερμετρωπια. για τιμες επικοινωνηστε καλυτερα με το ιατρειο μου

    Kaiafas Dr Konstantinos

    Ophthalmologist

    Patras

  • Καταρχήν πρέπει να γίνει ένας προεγχειρητικός έλεγχος για να κρίνουμε εάν είστε ικανή υποψήφια για διαθλαστική χειρουργική. Το κόστος κυμαίνεται από 2.000 έως 2.500 ευρώ αναλόγως με την μέθοδο που θα ακολουθηθεί.

    Παγώνης Νίκος

    Χειρούργοι Οφθαλμίατροι

    Peristeri

  • Δεν υπαρχει προβλημα.

    Κόκκορης Ιωάννης

    Ophthalmologist

    Palaio Faliro

  • Όχι δεν υπάρχει πρόβλημα να κάνετε laser. Το κόστος αναγράφεται στο προφίλ του κάθε γιατρού.

    Dr. Νασίκας Βασίλειος

    Ophthalmologist

    Larissa

  • Αν πληρούνται οι προϋποθέσεις . Ναι

    Mitsonis Mihail

    Ophthalmologist

    Nea Erythraia

  • Πρωτα χρειαζεται να κανετε ελεγχο για να εγκριθειτε για την επεμβαση.Το κοστος κυμαινεται

    Γρέτου Αικατερίνη

    Οφθαλμίατρος - Παιδοφθαλμίατρος

    Piraeus

  • Καλησπερα σας
    Εφόσον πραγματοποιηθεί ο προεγχειρητικος ελεγχος και τα αποτελέσματα το επιτρέπουν φυσικά και μπορείτε
    Το κόστος θα το συζητήσετε προσωπικά με το γιατρό σας

    Spyrakou Eleni

    Ophthalmologist

    Kifisia

  • Εαν η υπερμετρωπια που εχεται ειναι ιδια για ενα χρονο μπορειται να κανεται Laser.
    Η τιμη εξαρταται απο το γιατρο που θα κανει το laser.
    Εγω συνεργάζομαι με το Athens Eye Hospital.

    Καψαλάκη Γεωργαντά Θεοδούλη

    Ophthalmologist

    Neo Psychiko

  • Για να δούμε εαν μπορείτε να κάνετε επέμβαση θα πρέπει πρώτα να σας εξετάσουμε. Δεν φτάνει να γνωρίζουμε μόνο τους βαθμούς και την ηλικία σας.

    Gkountis Hristoforos

    Ophthalmologist

    Ilioupoli