• Χλαμύδια
  • Υποβλήθηκε 19/04/2024

Τον Σεπτέμβριο μετά από σεξουαλικη συνεύρεση τον Αύγουστο ένιωσα ένα κάψιμο κατά την ούρηση και την εξπερματωση και σχετικά έντονο και επίμονο πήγα και εκανα εξετάσεις και βρέθηκαν χλαμύδια πήγα με τις εξετάσεις σε ιδιώτ. Ιατρό μου έγραψε βιμπραμισιν Ενώ έδρασε μέσα σε 2μερες ένιωσα ανακούφιση και τα συμπτώματα είχαν υποχωρήσει εξ ολοκλήρου μετά την παύση της θεραπείας τα συμπτώματα επέστρεψαν σταδιακά στο μεσοδιάστημα έκανα εξετάσεις και βγήκα αρνητικός σε χλαμύδια αλλά θετικός σε μυκοπλασμα και ουρεοπλασμα ο γιατρός έγραψε πάλι βιμπραμισιν και ακολούθησε το ίδιο πράγμα Παραπονέθηκα ότι τα συμπτώματα έχουν επιστρέψει πάλι δλδ ουρηθρητιδα προστατητιδα, κάψιμο, δυσκολία ούρησης αίσθημα φουσκωματος και δυσφορίας στην ουροδόχο και μου είπε να πάρω κενακομπ αλοιφή Προφανώς και πήγα σε άλλων γιατρό Ταβανικ το ίδιο πράγμα Μετά συνδυασμό νοροσιν και ζιθρομαξ το ίδιο πράγμα Πήγα σε 3ο γιατρό μου έγραψε σιπροσιν Για 6 εβδομάδες είμαι στην 2η εβδομάδα που την παίρνω 2 φορές την ημέρα και παρατηρώ ελάχιστη βελτίωση Αν έχετε να προσθέσετε κάτι, παρακαλώ Ειμαι 26 ετών(αρσ) με μια δραστήρια ζωή και αυτή η ιστορία των τελευταίων 5 μηνών ειδηκα στα ερωτικά με έχει καταστήσει άχρηστο δεν έχω σύντροφο και δεν μπορώ να κάνω το οτιδήποτε αφού το έχω πάντα στο μυαλό μου Αν έχετε να προσθέσετε κάτι θα ήμουν ευγνώμων προσπάθησα να είμαι συνοπτικός.

1 ειδικός απάντησε

  • Αν το μικρόβιο δεν καταπολεμηθεί στην οξεία φάση μετά είναι δύσκολο το φάρμακο να μπει μέσα στον προστάτη αλλά υπάρχουν ειδικές θεραπείες

    Χατζηδημητρίου Ευστράτιος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Παγκράτι