• Triplex καρδιάς
  • Υποβλήθηκε 24/03/2023

Κλάσμα εξωθησης 65 με 70 τοις εκατό.οταν ασκουμε η περπαταω οι εκτακτες εξαφανίζονται ...τεστ κοποσεως στα 11 λεπτσ καμία εκτακτη...απλα οι εκτακτες παιζουν απο 800 εως 2000...παλιοτερα είχα 5500...εκοψα καφέ ποτα εχασα και κιλά...τσιγάρο τώρα 5 με 8 την μέρα...παιρνω μισο blocatens ,καθε πρωι...ειμαι κ αγχωδης...αυτές θα φύγουν ποτε;παιζει κάνα καλύτερο φάρμακο;

5 ειδικοί απάντησαν

  • Άγνωστο εάν θα εξαφανιστούν τελείως οι έκτακτες. Να ελέγξετε και τον θυρεοειδη καθώς και τους ηλεκτρολύτες και τις βιταμίνες σας. Το CONCOR ίσως μπορεί να σας βοηθήσει καλύτερα.

    Άγριος Ιωάννης

    Καρδιολόγος

    Κέρκυρα

  • μπορει να μειωθουν και αλλο μπορει και οχι το θεμα ειναι πως και με 1000 εκτακτες την ημερα μεσο ορο δεν κανουμε τιποτα εκτος απο το blocatens ή αλλα χαπια τετοιου ειδους που ονομαζονται β-αναστολεις

    Κεφάλας Βασίλειος

    Καρδιολόγος

    Εύοσμος

  • Φαίνεται ότι πρόκειται για καλοήθη κατάσταση. Διακόψτε το κάπνισμα τελείως και καταπολεμήστε το άγχος. Δεν είναι τόσο δύσκολο όσο ακούγεται. Αν οι έκτακτες είναι ναι ενοχλητικές, μπορείτε να αυξήσετε τη δόση του φαρμάκου η να δοκιμάσετε κάποιο άλλο.

    Κρεζίας Πέτρος

    Καρδιολόγος

    Άλιμος

  • ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ BLOCATENS ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΜΕ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΙΟ ΙΣΧΥΡΑ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΟΜΩΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ.ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΟΜΩΣ ΝΑ ΧΟΡΗΓΗΘΟΥΝ ΧΡΕΙΖΕΤΑΙ ΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΠΛΗΡΟΥΣ ΙΑΤΡΙΚΟΥ ΙΣΤΟΡΙΚΟΥ ΤΟΥ ΑΣΘΕΝΟΥΣ

    Σύρος Περικλής

    Αρρυθμιολόγος

    Κολωνάκι

  • Δεν εχετε καποιο σοβαρο προβλημα. Τα φαρμακα παιζουν.... οπως λετε μετα απο εξεταση. Παρακολουθηση χρειαζεται

    Συκιώτης Αλέξανδρος

    Καρδιολόγος

    Γέρακας