• Triplex καρδιάς
  • Υποβλήθηκε 15/11/2023

Καλησπέρα σας είμαι 30 χρονών πριν από ένα μήνα έκανα υπέρηχο καρδιάς οποίος μου είπαν ότι ήταν φυσιολογικός το ίδιο και το καρδιογράφημα ξεκίνησα αυτές τις μέρες να έχω πολύ έντονες έκτακτες οι οποίες κατάβαση συμβαίνουν όταν είμαι ξαπλωμένη ανάσκελα και ιδίως με την αναπνοή είτε βαθιά είτε απλή εισπνοή. Αλλά σε κάθε αναονοη που παίρνω όταν είμαι ξαπλωμένη παθαίνω γύρο στς 12 έκτακτες το λεπτό και πρέπει να σηκωθώ όρθια για να σταματήσουν άρχισε να μου φέρνει μια δυσφορία και πολύ φόβο φυσικά υπάρχει περίπτωση να είναι κάτι πολύ επικίνδυνο να άλλαξε κάτι από τον προηγούμενο μήνα

1 ειδικός απάντησε

  • Βάλε Holter ώστε να έχουμε κάποια γενική ιδέα για το είδος και το νούμερο το αρρυθμίες στο 24ωρο και ανάλογα με το αποτέλεσμα θα κρίνει ο γιατρός σου πως θα κινηθητε

    Κεφάλας Βασίλειος

    Καρδιολόγος

    Εύοσμος