• Θυρεοειδής
  • Υποβλήθηκε 07/12/2022

Καλησπέρα, βγάζω φλέγματα διάφανα εδώ και έναν μήνα. Σε 1,5 μηνα αρρώστησα δυο φορές όπου τα συμπτώματα μου ήταν πονόλαιμος και λιγο συνάχι. Την πρώτη φορά πήρα μόνο παναντολ cold and flu (μου το πρότεινε η φαρμακοποιός), έβαζα οτριμερ για την μύτη που είχα ήδη και έπαιρνα καραμέλες πράσινες και halls. Ήμουν καλύτερα, απλά έβγαζα συνέχεια φλέγματα διάφανα. Μέχρι τώρα νιώθω το ίδιο μετά από έναν μήνα ίσως λιγότερες φορές. Ξανά πήγα στον φαρμακοποιό και μου έδωσε bisolvon αλλά δεν είδα μεγάλη διαφορά. Νιώθω σεν ένα μπούκωμα αλλά στον λαιμό. Τι θα μπορουσε να είναι; Να παω σε κάποιον παθολόγο;

10 ειδικοί απάντησαν

  • ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΕΚΤΙΜΗΣΗ

    Χριστοφορίδης Χρίστος

    Χειρουργός Ενδοκρινών Αδένων

    Αμπελόκηποι

  • Θα πρέπει βα επισκεφθείτε γιατρό ειδικό ωρλ

    Dr. Μαλάτος Αντώνιος

    Ωτορινολαρυγγολόγος (ΩΡΛ)

    Παγκράτι

  • Επιβάλλεται να σας εξετάσει κάποιος Παθολόγος από κοντά.

    Κουτσάκη Μαρία

    Ενδοκρινολόγος

    Καισαριανή

  • Σταματήστε να παίρνετε φάρμακα μόνοι σας και πολύ περισσότερο αυτά που σας δίνουν οι φαρμακοποιοί, οι οποίοι δεν είναι γιατροί, μπορεί να ξέρουν τα φάρμακα αλλά δεν ξέρουνε εσείς τι έχετε.

    Πηγαίνετε σε έναν ΩΡΛ να αξιολογήσει την κατάστασή σας, αν την ασθένεια σας την έχει αναλάβει ο φαρμακοποιός θα είσαστε συνέχεια άρρωστος

    ΕΥίασις Εξειδικευμένο ΩΡΛ Κέντρο

    Ωτορινολαρυγγολόγος (ΩΡΛ)

    Μαρούσι

  • ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΡΙΝΙΤΙΔΑ ΜΕ ΣΥΝΟΔΟ ΙΩΣΗ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΞΕΤΑΣΤΕΙΣ ΑΠΟ ΩΡΛ ΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΑΘΟΛΟΓΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΓΕΜΙΣΕΙ ΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ ΜΕ ΑΜΦΙΒΟΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

    Παφλής Μιχάλης

    Ωτορινολαρυγγολόγος (ΩΡΛ)

    Πλατεία Μαβίλη

  • Καλημέρα σας !Συμπτώματα που επιμένουν πάνω από πέντε μέρες πρέπει να εκτιμηθούν από ειδικό γιατρό ωτορινολαρυγγολόγο. Μπορεί να υπάρχει μικροβιακή συμμετοχή

    Τσενώλη Έλλη

    Ωτορινολαρυγγολόγος - Ομοιοπαθητικός γιατρός

    Έδεσσα

  • Πρέπει να σας δει Ωτορινολαρυγγολόγος, αφού είναι η μόνη ειδικότητα που μπορεί να εξετάσει τη μύτη, το φάρυγγα και το λάρυγγα σας και μάλιστα με ειδικά ενδοσκοπια. Μπορεί να είναι διάφορες ΩΡΛ οι πιθανές αιτίες που ευθύνονται για τα συμπτώματα σας

    Dr. med. Παπασπύρου Κωνσταντίνος

    Χειρουργός Ωτορινολαρυγγολόγος Ενηλίκων - Παίδων

    Παγκράτι

  • Επειδη ειναι κατι, που χρονολογειται απο καιρο και δεν περναει, θα πρεπει να εξεταστειτε. Συστηνω να κλεισετε ραντεβου, για να σας δω απο κοντα

    Ηλιάδου Ελισάβετ

    Διαβητολόγος

    Νέα Σμύρνη

  • Καλύτερα να σας εξετάσει κάποιος ειδικός. Από το ιστορικό θα σας πρότεινα να σας δει ΩΡΛ.

    Καλπακτσόγλου Ελισσαίος

    Ωτορινολαρυγγολόγος (ΩΡΛ)

    Άλιμος

  • Χρειάζεται εξέταση από ΩΡΛ, να ελεγχθεί η μύτη και ο λαιμός με ενδοσκόπηση.

    Αβούρης Ιωάννης

    Ωτορινολαρυγγολόγος (ΩΡΛ)

    Πειραιάς