Πριν τον ύπνο προχθές καθάρισα το πρόσωπο μου για ΠΡΩΤΗ φορά με ένα καθαριστικό/αφρός και μετά έβαλα για ΠΡΩΤΗ φορά νορεσκίν, σε όλο το πρόσωπο καθώς έχω λίγη ακμή. την επόμενη μέρα ήμουν λίγο κόκκινος έβαλα την ενυδατική της λαρο ποσε και όλη μέρα ξυνόμουν/γαργαλιόμουν οπότε το βράδυ δεν έβαλα νορεσκίν. σήμερα το πρωί έβαλα ενυδατική και πάλι είμαι λίγο κόκκινος και γαργαλιέμαι/ξυνόμαι. να σταματήσω γενικά για τώρα ότι βάζω; και γενικά αυτή η θεραπεία που μου έδωσε δερματολόγος είναι λογικό να έχει τέτοια αντίδραση;
Η Noreskin μπορεί να προκαλέσει έκζεμα, αν εφαρμοστεί σε μεγάλη ποσότητα ή αν το δέρμα δεν είναι αρκετά ενυδατωμένο. Καλό θα είναι να σταματήσετε τη Noreskin και να γίνει ένας επανέλεγχος από δερματολόγο.
Δερματολόγος - Αφροδισιολόγος | Καλαμαριά
Το ήξερες ότι μπορείς να κάνεις live chat με γενικό γιατρό και να βρεις τις απαντήσεις που θέλεις; Κάνε chat τώρα με το DO+
Live chat
Το περιεχόμενο των απαντήσεων είναι αυστηρά ενημερωτικό και δεν πρέπει να θεωρηθεί υποκατάστατο συμβουλευτικής από ιατρούς ή επαγγελματίες υγείας
Ρώτησε ανώνυμα Ρώτησε δωρεάν
Θα σε ενημερώσουμε με email μόλις απαντήσει κάποιος ειδικός.
Παρουσιάστηκε άγνωστο σφάλμα, αλλά το διορθώνουμε. Παρακαλούμε προσπάθησε ξανά.
Ξεκίνα τη βιντεοκλήση με έναν ειδικό μέσα σε 5 λεπτά
Θα σας στείλουμε ένα email όταν απαντήσει κάποιος ειδικός.
Μίλα με έναν ειδικό καθημερινά από τις 08:00 έως τις 22:00, μέσω chat ή βίντεο και πάρε τις απαντήσεις που χρειάζεσαι σε λίγα λεπτά.
Όταν πρόκειται για φαρμακευτική αγωγή, είναι καλύτερο να έχεις απαντήσεις προσαρμοσμένες στο ιατρικό σου ιστορικό. Συνομίλησε με έναν ειδικό για να λάβεις ασφαλή, εξατομικευμένη καθοδήγηση μέσα σε λίγα λεπτά.