Πριν τον ύπνο προχθές καθάρισα το πρόσωπο μου για ΠΡΩΤΗ φορά με ένα καθαριστικό/αφρός και μετά έβαλα για ΠΡΩΤΗ φορά νορεσκίν, σε όλο το πρόσωπο καθώς έχω λίγη ακμή. την επόμενη μέρα ήμουν λίγο κόκκινος έβαλα την ενυδατική της λαρο ποσε και όλη μέρα ξυνόμουν/γαργαλιόμουν οπότε το βράδυ δεν έβαλα νορεσκίν. σήμερα το πρωί έβαλα ενυδατική και πάλι είμαι λίγο κόκκινος και γαργαλιέμαι/ξυνόμαι. να σταματήσω γενικά για τώρα ότι βάζω; και γενικά αυτή η θεραπεία που μου έδωσε δερματολόγος είναι λογικό να έχει τέτοια αντίδραση;
Η Noreskin μπορεί να προκαλέσει έκζεμα, αν εφαρμοστεί σε μεγάλη ποσότητα ή αν το δέρμα δεν είναι αρκετά ενυδατωμένο. Καλό θα είναι να σταματήσετε τη Noreskin και να γίνει ένας επανέλεγχος από δερματολόγο.
Dermatologist - Venereologist | Kalamaria
Did you know you can get a personalized answer from a GP through live chat? Chat now with DO+
Live chat
The content provided is strictly informational and should not be considered a replacement for professional advice from doctors or healthcare providers.
Ask anonymously Ask for free
We’ll email you when a specialist replies.
An unexpected error occurred but we’re working on it. Please try again.
Start a Video Consultation with a health specialist within 5 minutes
We’ll send you an email when a specialist responds.
Talk to a specialist daily from 08:00 to 22:00, via chat or video and get the answers you need in minutes.
When it comes to medication, it’s best to get answers that are tailored to your medical history. Chat with a specialist to get safe, personalized guidance in minutes.