• Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα (ΣΜΝ)
  • Υποβλήθηκε 06/04/2023

καλησπερα εχθες ηρθα σε σεξουαλικη επαφη με το αγορι μου (δεν ειναι η πρωτη φορα) αλλα αυτη την φορα χωρις προφυλαξη και σημερα εχω αιμα και εχω αγχωθει και δεν ξερω γιατι εχω αιμα

6 ειδικοί απάντησαν

  • τραυματιστηκες ισως

    Αϊνατζόγλου Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Θεσσαλονίκη

  • Καλό θα ήταν να εξεταστείτε από γυναικολόγο για να δείτε από που προέρχεται το αίμα.

    Πανά Αντιγόνη

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Άνω Τούμπα

  • Γεια σας, θα πρέπει να επισκεφθείτε έναν γυναικολόγο αν τα συμπτώματα επιμένουν

    Σύριος Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Ιλίσια

  • Υπάρχουν πολλοί λόγοι για αυτό.....μπορεί από το υπερβολικό άγχος της πρώτης φοράς χωρίς προφύλαξη, να σας ήρθε πρώιμα περίοδος ή μπορεί να υπήρξε ένας μικροτραυματισμός κατά την επαφή ιδιαίτερα αν δεν είχατε πολλά υγρά....σε κάθε περίπτωση, δεν πρέπει να είναι κάτι ανησυχητικό...

    Κακέπης Μιχάλης

    Δερματολόγος - Αφροδισιολόγος

    Παλλήνη

  • Δεν εχει σχεση η απροφυλακτη επαφη με την κολπικη αιμορροια .Σκεφτειτε την πιθανοτητα να ειναι η περιοδος σας λιγο νωριτερα ή εαν εχετε κ αλλα συμπτωματα οπως τσουξιμο/καψιμο/φαγουρα/πονο να επισκεφτειτε το γυναικολογο σας .Τελος το αιμα μπορει να προηλθε απο μικροτραυματισμο κατα την επαφη .

    Μήνου Νίκη

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλαμαριά

  • Καλησπέρα σας. Εάν το αίμα δεν είναι πάρα πολύ, εννοώντας να χρειάζεται να αλλάζετε σερβιέτα κάθε ώρα, μην αγχώνεστε γιατί δεν υπάρχει άμεσος κίνδυνος για την υγεία σας. Από την άλλη δεν μπορώ να γνωρίζω ποιος είναι ο λόγος του δικού σας συμπτώματος αφού οι αιτίες θα μπορούσαν να είναι πολλές (τραυματισμός, κολπίτιδα, τραχηλίτιδα και πολλά άλλα). Το πιο σωστό θα ήταν κατά τη γνώμη μου να σας δει ένας γυναικολόγος και να σας καθησυχάσει. Ελπίζω να βοήθησα έστω και στο ελάχιστο.

    Αλ-Αχμάρ Σάμερ Νικόλαος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Πανόρμου