• Προστατίτιδα
  • Υποβλήθηκε 27/03/2024

Στις αρχές Φεβρουαρίου ένιωσα πόνο στον αριστερό όρχι και μερικές μέρες μετά την αντιβίωση πόνο στη βάση του πέους αριστερά. Χορηγήθηκε άμεσα ciproxin για 15 μέρες. Αισθάνθηκα αμέσως καλύτερα. 10 μέρες μετά την αντιβίωση ξεκίνησα να έχω έντονη κόπωση, πόνους στη μέση και στα πόδια, ρίγος (χωρίς πυρετό), διάρροιες και στυτική δυσλειτουργία για 20 μέρες. Όλες οι καλλιέργειες ούρων και σπέρματος βγαίνουν αρνητικές. 1,5 μήνα μετά τον πρώτο πόνο τα συμπτωματα έχουν μειώθει (για κάποιες μέρες είχαν ξεπεραστεί τελειώς), η στύση έχει επανέλθει μαζί με διάθεση για επαφές αλλά υπάρχει μία ενόχληση στη ένωση ποδιού με τη βουβωνική χώρα και κάποιοι αντακλαστικοί πόνοι στον αριστερο όρχι κατά κύριο λόγο. Ένας από τους πολλους ουρολόγους που επισκέφθηκα (όλοι μου ανέφεραν ψυχογενείς λόγους) μου είπε ότι τα συμπτώματα δείχνουν προστατίτιδα και μου χορήγησε φυτικά σκευάσματα καθώς δεν έχει βρεθεί ακόμα μικρόβιο. Παράλληλα βρέθηκε και μία βουβωνοκήλη στην αριστερή πλευρά. Ένας χειρούργος και ένας ακτινολόγος μου είπαν ότι μπορεί να προκαλέσει παρόμοια προβλήματα μία βουβωνοκήλη. Οι ενοχλήσεις που μπορούν τελικά να οφείλονται; Τι άλλες εξετάσεις θα μπορούσα να κάνω; Επίσης, μπορώ να έχω ερωτικές επαφές με προφύλαξη; Έχω αγχωθεί πάρα πολύ και φοβάμαι για μόνιμα προβλήματα.

2 ειδικοί απάντησαν

  • Η βουβονωκηλη μπορεί να δικαιολογεί τα συμπτώματα που αναφέρετε .Ναι μπορείτε με προφύλαξη

    Τσακαλίδης Χρήστος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Σέρρες

  • Θα πρέπει να εξεταστείτε από ουρολογο

    Χατζηδημητρίου Ευστράτιος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Παγκράτι