• Πολυκυστικές ωοθήκες
  • Υποβλήθηκε 31/03/2023

Είμαι 25 ετών fsh 5,52 lh 8,91 έχω πολυκυστικες και Αμη βγήκες 3,79 ng/ml είναι χαμηλή για πολυκυστικες και για την ηλικία μου?

11 ειδικοί απάντησαν

  • Όχι είναι πολύ καλή

    Σαββούρας Οδυσσέας

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Παλαιό Φάληρο

  • Θα μπορούσε κάποιος να απαντήσει ναι αλλά για σωστή ενημέρωση πρέπει να απευθυνθείς σε γυναικολόγο με ειδίκευση στη γονιμότητα/υπογονιμότητα.

    Χατζηδάκη Βάλυ

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Νέο Ψυχικό

  • Είναι φυσιολογική

    Σύριος Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Ιλίσια

  • Αmh καλή ωορρηξια όχι, θα χρειαστεί θεραπεία

    Παπαϊωάννου Στέφανος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Νέα Ιωνία

  • Ειναι καλη

    Αϊνατζόγλου Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Θεσσαλονίκη

  • Είναι καλή η AMH

    Ανδριώτη Λιλιάνα

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Νέα Ερυθραία

  • Ο ιατρός που σας έγραψε τις εξετάσεις πρέπει να τις εκτιμήσει συνολικά και σε συνδυασμό με το ιστορικό σας.

    Dr. Αναματερού Χρυσάνθη

    Ενδοκρινολόγος - Διαβητολόγος

    Μαρούσι

  • Καλημέρα. Καταρχήν, οι τιμές των εργαστηρίων ειναι διαφορετικές, αναλογα με την μεθοδο που χρησιμοποιούν. Θα πρεπει να την αξιολογήσετε ανάλογα με τις φυσιολογικές τιμές που αναγράφονται δίπλα απο το αποτέλεσμα σας...

    Νικολαΐδου Μαριλία

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Πειραιάς

  • Οι εξετασεις σας ειναι εξαιρετικες .Δεν υπαρχει λογος ανησυχιας.

    Μήνου Νίκη

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλαμαριά

  • Καλησπέρα σας. Στις πολυκυστικές ωοθήκες γνωρίζουμε ότι γενικά η AMH μπορεί να είναι πιο υψηλή από τον γενικό πληθυσμό. Η δικιά σας ΑΜΗ φαίνεται φυσιολογική για την ηλικία σας. Από την άλλη θα ήταν σημαντικό να γνωρίζω τον λόγο που κάνατε αυτή την εξέταση και το ιατρικό ιστορικό σας. Αν για παράδειγμα προσπαθείτε να μείνετε έγκυος κ δεν τα καταφέρνετε δεν θεωρώ ότι είναι λόγω της τιμής της ΑΜΗ αλλά πιο πιθανό λόγω του συνδρόμου πολυκυστικων ωοθηκών. Λυπάμαι αλλά επειδή δεν ξέρω την ακριβή ένδειξη που είχατε δεν μπορώ να επεκταθώ παραπάνω. Ελπίζω να βοήθησα έστω και στο ελάχιστο.

    Αλ-Αχμάρ Σάμερ Νικόλαος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Πανόρμου

  • H AMH σας είναι σε πολύ καλό επίπεδο.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλλιθέα