• Πέτρα στα νεφρά
  • Υποβλήθηκε 08/03/2024

Καλησπέρα στις τελευταίες εξετάσεις που έκανα μου έβγαλε ήπια ηωσινόφιλα και έχω ανγχωθει πολύ γιατί διάβασα διάφορα σχετικά με αυτό.Πρεπει να το ψάξω περαιτέρω.Να σημειώσω ότι τελευταία έχω περάσει μια περιπέτεια με την υγεία μου με πέτρα στο νεφρό, πυελονεφρίτιδα και επίσης σε αυτό το διάστημα έχω κάνει και αφαίρεση ωοθηκών οπότε έχω πάρει αρκετά φάρμακα αντιβιωσεις ,παυσιπονα ,αντιπηκτικά κτλ.Υπαρχει περιπτώσει να οφείλεται σε αυτά.

2 ειδικοί απάντησαν

  • Καλησπέρα,επαναλαβετε σε 1 μήνα την εξέταση

    Τσακαλίδης Χρήστος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Σέρρες

  • Καλημέρα σας, αυτή η ήπια αύξηση των ηωσινοφιλων πιθανόν εμφανίστηκε σε εσάς λόγω των αντιβιωσεων που πήρατε για την πυελονεφριτιδα.Να επαναλάβετε μία Γενική αίματος σε απόσταση από την λήψη της αντιβίωση που πήρατε ενός τρίμηνου. Επίσης να επισκεφθείτε Νεφρολογο για να ψάξετε γιατί διμιουργησατε λίθους που σας οδήγησαν στην πυελονεφριτιδα και το είδος των λίθων ώστε να μην ξανά κάνετε. Οι συχνές λοιμώξεις του νεφρού από νεφρολιθιαση είναι κακό προηγούμενο. Περαστικά σας. Ευχαριστώ.

    Μαστροδημήτρη Κλεονίκη

    Νεφρολόγος

    Χολαργός