• Ουρολοίμωξη
  • Υποβλήθηκε 29/09/2023

Καλησπέρα , μετα απο μια επέμβαση με χειρουργείο για αιμορροΐδες συν ακομα μια επέμβαση σφιγκτηροτομης γιατί είχα και 2 ραγάδες πρωκτού και η μια δεν εκλεισε με την ταυτόχρονη πρώτη σφιγκτηροτομη με την αιμοροοιδοκτομη μου ξαναεκανε σφιγκτηροτομη μετα απο αυτα επεσα παρα πολυ ψυχολογικα γιατι ο πονος δεν κλεινει η ραγαδα εδω και εναμιση μηνα μετα την 2η σφιγκτηροτομη εκτος απο τον πόνο των επεμβάσεων η ψυχολογια μου κι αυτη χαλια λογο πονου συνεχη εδω και 4μιση μηνες οποτε μπηκα σε αγωγη αντικαταθλιπτικη με cympalta και σταθεροποιητη διαθεσης deapakine chrono καταληγω να πω οτι εχω ενα πρόσθετο προβλημα στην ουρηθρα μετα απο αυτα μετα απο καθε ουρηση εχω εντονο κάψιμο στην ουρήθρα εκανα γενικη και καλλιέργεια και βγηκανε καθαρα ολα εκανα τεστ παπ και αυτο καθαρο... Τι μπορει να συμβαινει; επιπλοκη απο τις επέμβασης; η παρενεργειες απο τα ψυχοφαρμακα..; νιωθω απογνωση γιατι εκτος απο τον πονο τον πονο της ραγαδας εκτος απο τις 2 επωδυνες επεμβάσεις να φανταστειτε εχασα 17 κιλα απο την ταλαιπωρια εκτος απο την κακη πολυ κακη ψυχολογια γιατι εχασα την ποιοτητα ζωης μου ςχω και αυτη τηννυρομερη ενοχληση μετα απο καθε ουρηση

2 ειδικοί απάντησαν

  • Καλησπέρα,
    η δράση του cympalta ειναι πιθανοτατα η αιτια ,το χρησημοποιουμε με αλλη ονομασια yentreve] για την ακρατεια ουρων.

    Τσακαλίδης Χρήστος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Σέρρες

  • Μπορεί να οφείλεται στα φάρμακα
    Καλό θα ήταν να επισκεφθείτε ουρολογο

    Χατζηδημητρίου Ευστράτιος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Παγκράτι