• Ουρολοίμωξη
  • Υποβλήθηκε 30/03/2024

Καλησπερα , Εδω και 15 μερες εχω αιμοραγια βασικα κοκκινη βλενη απο ουριθρα και εντονη συχνοουρια ,και πονο και ενοχληση στην πυελο και στα νεφρα κτλπ.. Στην αρχη νομιζα οτι ηταν απο κολπο οποτε πηγα σε επειγοντα γυναικολογικου νοσοκομειου μου εκαναν υπερυχο δεν βρηκαν κατι ,επειδη ομως τους ειπα οτι φοβαμαι οτι ειναι απο ουριθρα μου εδωσαν να κανω μια γενικη ουρων μια καλλιεργια και αντιβιογραμμα .. την τριτη που περασε πηγα το πρωι να της κανω αλλα στην συναιχια της μερας ξαναπηγα σε επιγοντα στο ουρολογικο γτ ειχα και τις τελευταιες μερες και πονο πισω στην μεση ..εγω έπειδη τυχαινει να ειμαι στο επαγγελμα της νοσηλευτριας σκεφτικα ειτε καποια πυελονεφριτιδα ειτε καποια παλετρα στα νεφρα σαν 3η επιλογη ειχα την ουρολοιμοξη .. γτ οταν ουρουσα δεν ετσουζε και επισης ποναει η κυστη μου οταν νιωθω οτι θελω να ουρισω( και αυτο μικρη ποσοτητα) οχι αυτο το αισθημα στην ουριθρα που ολοι νιωθουμε οταν δεν κρατιομαστε …πηγα στα επειγοντα μου καναν μια καλλιεργια και μου ειπαν για κυστιτιδα .. μου δωσαν την ciproxin για 5 μερες πρωι βραδυ και να πινω πολλα νερα .. Επεισης μου ειπαν να περασω χθες να παρω την καλλιεργια σε περιπτωση που αν δεν με ποιασει να κανω περαιτερω εξετασεις.. την αντιβιωση την ξεκινησα τριτη βραδυ και σημερα ειναι σαββατο μεσιμερη δεν εχει αλλαξει κατι επισης εχει πολλες παρενεργεια οπως εντονη αυπνια κτλπ . με πληροφορισε σημερα μια καθηγητρια μου οτι ειναι πολυ βαρια αντιβιωση και πρεπει να πινω πολυ νερο ..εντομεταξυ νιωθω συναιχεια εντονη αφηδατωση , και οπως ειπα δεν εχει αλλαξει κατι οσο για την αιμοραγια ακομα τα ιδια .. Συγνωμη για τα ορθογραφικα μου και το πως γραφω γραφω γρηγορα και εχω δυσλεξια και δεπυ επισης δεν υυπαρχει και η οικονομικη δυνατοτητα να κανω και πολλα…💗

1 ειδικός απάντησε

  • το ciproxin προκαλει σε καποιους αυπνια και ανυσηχια,δεν ειναι σοβαρο,θα πρεπει να διερευνησει ουρολογος το προβλημα σας οχι ομως στα επειγοντα,κλειτστε ραντεβου σε τακτικα ιατρεια

    Τσακαλίδης Χρήστος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Σέρρες