• Εμφυτεύματα δοντιών
  • Υποβλήθηκε 04/06/2023

Καλή.. Εχω τοποθέτηση εφυτευματα το 1 εμφύτευμα με πονάει πολύ και φτάνετε μέσα στο στόμα πολύ είναι φυσιολογικο?

20 ειδικοί απάντησαν

  • Τις πρωτες μερες μπορει να υπαρχει καποιος πονος,αναλογα με την εκταση του χειρουργικου πεδιου.Σε καθε περιπτωση,επικοινωνησετε με τον γιατρο σας

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Όχι δεν είναι φυσιολογικό, πρέπει να σας δει ο ιατρός με τον οποίο έγινε η τοποθέτηση

    Καρβουνιάρη Άννα - Σακέτου Αλέξια

    Οδοντίατρος

    Αργυρούπολη

  • Απευθυνθείτε στον συνάδελφο οδοντίατρο που πραγματοποίησε την επέμβαση σας για περαιτέρω πληροφορίες. Ευχαριστώ.

    Βασιλάκης Γεώργιος

    Οδοντίατρος

    Ιεράπετρα

  • Πρέπει να το εξετάσει ο εμφυτευματολόγος άμεσα .

    Μακαντάνη Ευδοκία

    Οδοντίατρος

    Εξάρχεια

  • Δεν είναι λογικό να πονάει το εμφύτευμά σας, αυτό σημαίνει οτι υπάρχει φλεγονή γύρω του. Το ότι φαίνεται στο στόμα συνήθως δεν αποτελεί πρόβλημα.

    ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ 92

    Οδοντίατρος

    Κηφισιά

  • Θα πρέπει να εξεταστείτε από οδοντίατρο.

    Χριστογιάννης Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Μεσολόγγι

  • πότε το βάλατε?αν είναι πρόσφατο δικαιολογειται εν μερη

    Πλατανίτης Μηνάς

    Οδοντίατρος

    Πατήσια

  • Συνήθως τα εμφυτεύματα μετά την τοποθέτησή τους δεν πονάνε. Το ότι φαίνεται μέσα στο στόμα είναι φυσιολογικό γιατί αυτός είναι ένας τρόπος τοποθέτησης. Ο πόνος όμως αν είναι ισχυρός δεν είναι αναμενόμενος και καλά είναι να επισκεφτείτε το γιατρό σας

    Φουρμούζης Ιωάννης Dental Excellence

    Οδοντιατρικό Κέντρο

    Πλατεία Μαβίλη

  • εαν καταλαβα καλα ,εχετε βαλει εμφυτευματα και το ενα σας ποναει πολυ...δεν ειναι φυσιολογικο να σας ποναει.κατι αλλο αυμβαινει.το οτι φαινεται στο στομα ειναι φυσιολογικο και εχει να κανει με την τοποθετηση...ποσο βαθεια η επιφανειακα εχει τοποθετηθει

    SmileDental - Ράγκου Βασιλική

    Οδοντίατρος

    Παγκράτι

  • Πρέπει να απευθυνθείτε στον γιατρό που σας έβαλε τα Εμφυτευματα κ σας έκανε τος στεφανες πάνω σε αυτά γιατί γνωρίζει το ιστορικό σας πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες που προκαλούν αυτόν τον πόνο !!

    Τσαούσης Ιωάννης

    Οδοντίατρος

    Αμπελόκηποι

  • Οχι καθόλου. Θα πρέπει οπωσδηποτε να σας δει άμεσα ο γιατρός που σας έκανε την τοποθέτηση.

    Ψυχαράκη Ευαγγελία

    Οδοντίατρος

    Αμπελόκηποι

  • Καλησπέρα σας!Ο πόνος μετά την τοποθέτηση για τις πρώτες ημέρες είναι φυσιολογικός σε περίπτωση που υπάρχει ενόχληση μια εβδομάδα μετά την τοποθέτηση καλό είναι να συμβουλευτείτε τον οδοντίατρο σας!

    Γιανισέβσκι Ανέστης

    Οδοντίατρος

    Κάτω Πατήσια

  • Το να πονάει δεν είναι καλό .μάλλον δεν πάει κάτι καλά παρολαυτα λείπουν λεπτομερείς. Που πότε πως

    Κατσαρώνης Παύλος

    Οδοντίατρος - Παιδοδοντίατρος

    Μεταμόρφωση

  • Όχι δεν είναι φυσιολογικό .Θα πρέπει να σας δει ο γνάθο χειρουργός που σας το τοποθέτησε!

    Δότη Άννα

    Οδοντίατρος

    Πλατεία Μαβίλη

  • Καλησπερα σας, καλο είναι να βγάλετε μια πανοραμικη ακτινογραφια κ να συμβουλευθείτε τον οδοντιατρο που σας το τοποθέτησε. Για οποιαδήποτε άλλη διευκρίνιση στη διάθεση σας.

    Αλεξόπουλος Άρης

    Χειρούργος Οδοντίατρος

    Άγιος Δημήτριος

  • Πριν πόσο καιρό τοποθετήθηκαν? Έχουν μπει και στεφάνες πάνω ? Χρειάζονται πιο πολλές λεπτομέρειες για να καταλάβω

    Πέττα Ευγενία

    Οδοντίατρος

    Ζωγράφου

  • Καλησπέρα! Πριν πόσο καιρό τοποθετήθηκε ? Θα έλεγε ότι δεν είναι φυσιολογικό και θα πρότεινα να εξεταστειτε κλινικα

    Αντωνίου Παναγιώτης (Απενεργοποιημένος λογαριασμός)

    Οδοντίατρος

    Τρίκαλα

  • Καλησπέρα σας
    Πρέπει να απευθυνθείτε στον θεράπων ιατρό σας

    Γρίβας Ευσέβιος

    Προσθετολόγος

    Αμπελόκηποι

  • Νομίζω , πως δεν χρειάζεται κάποιος , να είναι ειδικός, προκειμένου να αντιληφθεί, ότι ο πόνος , δεν είναι φυσιολογική κατάσταση. Απευθυνθείτε στον γιατρό σας, άμεσα .Την καλησπέρα μου.

    Χαριτωνίδης Αναστάσιος

    Οδοντίατρος

    Παγκράτι

  • Πόσος καιρός είναι στο στόμα; θα σας πρότεινα να ενημερώσετε τον ειδικό που σας το έβαλε και να περάσετε να σας ξαναδεί

    Λεβή Άννα

    Οδοντίατρος - Ειδική Προσθετολόγος

    Χαλάνδρι