• Βουβωνοκήλη
  • Υποβλήθηκε 18/03/2023

καλημέρα οταν ο ασθενής έχει βουβωνοκήλη τι ειδικότητα χρειάζεται

21 ειδικοί απάντησαν

  • Γενικό χειρουργό. Στη διαθεσή σας για περαιτέρω πληροφορίες

    Πανέρης Παντελεήμων

    Γενικός Χειρουργός

    Πατήσια

  • γεν. χειρουργο

    Καζαμίας Μιχάλης

    Γενικός Χειρουργός

    Πειραιάς

  • Η κατάλληλη ειδικότητα είναι του γενικού χειρουργού

    Μητρόπαπας Γεώργιος (Απενεργοποιημένος λογαριασμός)

    Γενικός Χειρουργός

    Γλυφάδα

  • Γενικό χειρουργό.

    Γκουτζιώτης Ιωάννης

    Γενικός Χειρουργός

    Κοζάνη

  • Χειρουργό για αποκατάσταση της κηλης

    Αγγελόπουλος Απόστολος (Απενεργοποιημένος λογαριασμός)

    Γενικός Χειρουργός - Ειδικός Λαπαροσκοπικής Χειρουργικής

    Θεσσαλονίκη

  • Καλημέρα Η ειδικότητα που ασχολείται με την βουβωνοκηλη είναι της γενικής χειρουργικής

    Λιόλιος Στυλιανός

    Γενικός Χειρουργός

    Γαλάτσι

  • Καλημέρα σας. Αρχικά γενικός χειρουργός. Από εκεί και πέρα ανάλογα με τη μέθοδο ( π.χ λαπαροσκοπική κλπ) θα πρέπει να έχει και την αντίστοιχη εξειδίκευση.

    Στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε περαιτέρω απορία.

    Βρακοπούλου - Βρεττάκου Ζωή

    Γενικός Χειρουργός

    Κόρινθος

  • Ασθενής με βουβωνοκήλη απευθύνεται σε γενικό χειρουργό

    Κελγιώργη Διονυσία

    Γενικός Χειρουργός

    Χαλάνδρι

  • χρειάζεται γενικό χειρουργό

    Κυρίτσης Αλέξανδρος

    Γενικός Χειρουργός

    Θεσσαλονίκη

  • Σε περιπτωση ύπαρξης βουβωνοκηλης ο γενικος χειρουργος ειναι αυτος που θα αναλαβει την χειρουργικη επέμβαση

    Τσακμάκας Δημήτριος - Σύγχρονο Ιατρείο Ορθοπρωκτικών Παθήσεων

    Γενικός Χειρουργός

    Θεσσαλονίκη

  • Χαίρετε - η ειδικότητα που χρειάζεστε είναι χειρουργός με εξειδίκευση στην αντιμετώπιση κηλών.

    Σμπαρούνης Σπυρίδων

    Γενικός Χειρουργός

    Χολαργός

  • Γενικό χειρουργό βεβαίως,που να ξέρει και την λαπαροσκοπική αποκατάσταση της βουβωνοκήλης

    Γεωργαντάς Δημήτριος

    Γενικός Χειρουργός

    Μαρούσι

  • Καλησπέρα & σ´εσάς,
    η αντιμετώπιση & αποκατάσταση της βουβωνοκήλης γίνεται από Γενικό Χειρουργό, ενώ η πιο αποτελεσματική & ανώδυνη μέθοδος είναι η Λαπαροσκοπική αποκατάσταση.
    Ελπίζω να βοήθησα στην απορία σας

    Χρυσοβεργίδης Φαίδων

    Γενικός Χειρουργός

    Αμπελόκηποι

  • Καλησπέρα σας. Χειρουργός.

    Δοντάς Ιωάννης

    Χειρουργός - Πρωκτολόγος

    Αμπελόκηποι

  • Γενικό Χειρουργό

    Χειρουργικό Ιατρείο - Ιατρείο Μαστού Νησωτάκης Κ. & Χ.

    Γενικός Χειρουργός

    Ραφήνα

  • Η βουβωνοκήλη είναι νόσος χειρουργική καθώς η μοναδική της θεραπεία είναι η χειρουργική της αποκατάσταση. Αυτό γίνεται είτε με κλασικό ανοικτό χειρουργείο ή τα τελευταία χρόνια μεσω μικρών οπών λίγων χιλιοστών (λαπαροσκοπικά)
    Για περαιτέρω απορίες και διευκρινίσεις είμαι στη διάθεση σας

    Εμμανουηλίδης Μιχάλης

    Γενικός Χειρουργός

    Βριλήσσια

  • Καλησπέρα σας ειδικότητα που χρειάζεστε είναι γενική χειρουργική.

    Τσαβολάκης Θεόδωρος

    Γενικός Χειρουργός

    Γλυφάδα

  • Γενικός χειρουργός είναι η ειδικότητα που σας χρειάζεται.

    Παπαϊωάννου Χρήστος

    Γενικός Χειρουργός

    Περιστέρι

  • Γενικό χειρουργό

    Χρηστάκης Χρήστος (Απενεργοποιημένος λογαριασμός)

    Γενικός Χειρουργός

    Καλαμαριά

  • Γενικό Χειρουργό

    Τσεχπενάκης Αναστάσιος

    Γενικός Χειρουργός

    Πλατεία Μαβίλη

  • Χειρουργός και αν θέλετε λαπαροσκοπικά να έχει εξειδικευση.

    Φαρμάκης Δημήτριος

    Γενικός Χειρουργός - Στρατιωτικός Ιατρός ε.α

    Περαία