• Hernia
  • Submitted on 18/03/2023

καλημέρα οταν ο ασθενής έχει βουβωνοκήλη τι ειδικότητα χρειάζεται

21 specialists answered

  • Γενικό χειρουργό. Στη διαθεσή σας για περαιτέρω πληροφορίες

    Paneris Panteleimon

    General surgeon

    Patisia

  • γεν. χειρουργο

    Καζαμίας Μιχάλης

    General surgeon

    Piraeus

  • Η κατάλληλη ειδικότητα είναι του γενικού χειρουργού

    Μητρόπαπας Γεώργιος (Deactivated account)

    General surgeon

    Glyfada

  • Γενικό χειρουργό.

    Γκουτζιώτης Ιωάννης

    General surgeon

    Kozani

  • Χειρουργό για αποκατάσταση της κηλης

    Αγγελόπουλος Απόστολος (Deactivated account)

    Γενικός Χειρουργός - Ειδικός Λαπαροσκοπικής Χειρουργικής

    Thessaloniki

  • Καλημέρα Η ειδικότητα που ασχολείται με την βουβωνοκηλη είναι της γενικής χειρουργικής

    Liolios Stylianos

    General surgeon

    Galatsi

  • Καλημέρα σας. Αρχικά γενικός χειρουργός. Από εκεί και πέρα ανάλογα με τη μέθοδο ( π.χ λαπαροσκοπική κλπ) θα πρέπει να έχει και την αντίστοιχη εξειδίκευση.

    Στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε περαιτέρω απορία.

    VRAKOPOULOU - VRETTAKOU ZOI

    General surgeon

    Korinthos

  • Ασθενής με βουβωνοκήλη απευθύνεται σε γενικό χειρουργό

    KELGIORGI DIONYSIA

    General surgeon

    Chalandri

  • χρειάζεται γενικό χειρουργό

    Kyritsis Alexandros

    General surgeon

    Thessaloniki

  • Σε περιπτωση ύπαρξης βουβωνοκηλης ο γενικος χειρουργος ειναι αυτος που θα αναλαβει την χειρουργικη επέμβαση

  • Χαίρετε - η ειδικότητα που χρειάζεστε είναι χειρουργός με εξειδίκευση στην αντιμετώπιση κηλών.

    Smparounis Spyridon

    General surgeon

    Cholargos

  • Γενικό χειρουργό βεβαίως,που να ξέρει και την λαπαροσκοπική αποκατάσταση της βουβωνοκήλης

    Georgantas Dimitrios

    General surgeon

    Marousi

  • Καλησπέρα & σ´εσάς,
    η αντιμετώπιση & αποκατάσταση της βουβωνοκήλης γίνεται από Γενικό Χειρουργό, ενώ η πιο αποτελεσματική & ανώδυνη μέθοδος είναι η Λαπαροσκοπική αποκατάσταση.
    Ελπίζω να βοήθησα στην απορία σας

    Χρυσοβεργίδης Φαίδων

    General surgeon

    Ampelokipoi

  • Καλησπέρα σας. Χειρουργός.

    Δοντάς Ιωάννης

    Χειρουργός - Πρωκτολόγος

    Ampelokipoi

  • Γενικό Χειρουργό

  • Η βουβωνοκήλη είναι νόσος χειρουργική καθώς η μοναδική της θεραπεία είναι η χειρουργική της αποκατάσταση. Αυτό γίνεται είτε με κλασικό ανοικτό χειρουργείο ή τα τελευταία χρόνια μεσω μικρών οπών λίγων χιλιοστών (λαπαροσκοπικά)
    Για περαιτέρω απορίες και διευκρινίσεις είμαι στη διάθεση σας

    Εμμανουηλίδης Μιχάλης

    General surgeon

    Vrilissia

  • Καλησπέρα σας ειδικότητα που χρειάζεστε είναι γενική χειρουργική.

    Tsavolakis THeodoros

    General surgeon

    Glyfada

  • Γενικός χειρουργός είναι η ειδικότητα που σας χρειάζεται.

    Papaioannou Hristos

    General surgeon

    Peristeri

  • Γενικό χειρουργό

    Χρηστάκης Χρήστος (Deactivated account)

    General surgeon

    Kalamaria

  • Γενικό Χειρουργό

    Tsehpenakis Anastasios

    General surgeon

    Platia Mavili

  • Χειρουργός και αν θέλετε λαπαροσκοπικά να έχει εξειδικευση.

    Farmakis Dimitrios, MD

    Γενικός Χειρουργός - Στρατιωτικός Ιατρός ε.α

    Perea