• Κάταγμα
  • Υποβλήθηκε 29/07/2023

Πριν 3 μέρες χτύπησα στο χέρι στο καρπο από πτώση συντριπτικό κάταγμα .τα μικρά κοκαλακια τα βάλανε στην θέση τους .το χαρτί γράφει ενδοαρθρικο καταγμα και κάτι άλλο το οποίο δεν βγάζω .μου είπαν ότι θέλει χειρουργείο μα το χέρι μου είναι ορισμένο μέχρι το μπράτσο μου είπαν να πάω στο ΚΑΤ αλλά αν μου κλείσουν ραντεβού για μετά από δύο μήνες τι γίνεται θα πονάω και αν πριστει και άλλο τι κάνω ;και πόσο καιρό θα πάρει να ξεπριστει ;;

5 ειδικοί απάντησαν

  • Αν σας έχουν προτείνει χειρουργείο, δεν μπορείτε να περιμένετε. ¨η έρχεστε να σας δώ ή πηγαίνετε στην εφημερία ενός νοσοκομείου που εφημερεύει. Ευχαριστώ.

    Στατήρης Σπυρίδων

    Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Αμπελόκηποι

  • Αν χρειάζεται εγχείρηση θα σας την κάνουν το συντομότερο δυνατόν, δε θα καθυστερήσει τισο

    Αλαφροπάτης Ηλίας

    Ορθοπαιδικός - Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Εύοσμος

  • Χρειάζεται απαραίτητα διερευνηση με αξονική και ίσως και μαγνητική τομογραφία έτσι ώστε να έχει και ο τραυματίας και ο ορθοπεδικός σαφή εικόνα πριν προχωρήσουμε σε χειρουργείο .

    Ταραμπίκος Δημήτριος

    Ορθοπαιδικός - Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Νέο Φάληρο

  • Το κάταγμα έτσι όπως το ακούω θέλει χειρουργείο απο νοσοκομείο ή ιδιώτη που ξέρει.Περιμένουμε 1 εβδομάδα ως 10 ημέρες να ξεπρηστεί και χειρουργούμε.ΟΧΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΊΟ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ .ΘΑ εχει κολλήσει και δεν θα γίνει σωστή δουλειά.

    Χριστοδούλου Παύλος

    Ορθοπαιδικός - Χειρουργός Σπονδυλικής Στήλης

    Θεσσαλονίκη

  • Κλείστε άμεσα ραντεβού, σε περίπτωση που χρειάζεται περαιτέρω θεραπεία ή χειρουργείο.

    Κωστάκος Θωμάς

    Ορθοπαιδικός - Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Χαλάνδρι