• Καρκίνος του Μαστού
  • Υποβλήθηκε 19/01/2023

Exw kanei mastografeia to 2022 April eimai 36 xronwn thn periodo koronoiou epidei ponousa mbrosta sto ththos episeis gia prolhpsh , kardia aktines stous pnevmones iDiwtika PSR , YPARXEI PERIPTWSH NA EMFANIZETE Oute xronos kakohthes sto sththos kai ola ta aimatologika na prin na htan fisio Iogika.

8 ειδικοί απάντησαν

  • Ναι υπάρχει περίπτωση.

    Λέββα Σοφία

    Ογκολόγος

    Θεσσαλονίκη

  • Αν έχετε κάποιο εύρημα στην μαστογραφία, πρεπει να το εκτιμήσω μαζι με το φιλμ της μαστογραφίας, να σας εξετάσω κλινικά και να λαβω το ιστορικό σας.

    Αυγουστίδου Μαρία

    Ογκολόγος

    Μαρούσι

  • Δεν μπορώ να σας απαντήσω χωρίς να σας έχω εξετάσει.

    Κατσανδρής Λεωνίδας

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Γλυφάδα

  • Φυσικά μπορεί να εμφανιστεί. Έχετε ιστορικό καρκίνου μαστού στην οικογένεια?

    Φαρμάκης Δημήτριος

    Γενικός Χειρουργός - Στρατιωτικός Ιατρός ε.α

    Περαία

  • Κατ'αρχήν είναι καλό όταν γίνεται μαστογραφία ειδικά σε νέες γυναίκες με πυκνούς μαστούς να συνοδεύεται από υπέρηχο γιατί σε ποσοστό περίπου 8% μπορεί να υπάρχει κακοήθεια και να μη φαίνεται στην μαστογραφία. Επίσης συνήθως όταν μια γυναίκα έχει καρκίνο του μαστού οι εξετάσεις αίματος και οι καρκινικοί δείκτες είναι φυσιολογικοί.

    Κοτσιφόπουλος Νικόλαος

    Μαστολόγος

    Χαλάνδρι

  • Ναι, δυστυχώς μπορεί να συμβεί

    Σύριος Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Ιλίσια

  • Καλημέρα πάντα υπάρχει περίπτωση μια κακοήθεια να αναπτυχθεί σε ένα χρόνο , στην ηλικία σας είναι σπάνιο ότι θέλετε κλείστε ραντεβού να σας δω .

    Παπανικολάου Σπύρος

    Ογκολόγος

    Παλαιό Φάληρο

  • ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΘΕΙ ΒΛΑΒΗ ΣΤΟ ΜΑΣΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΥΠΕΡΗΧΟ ΜΑΣΤΩΝ .ΟΙ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ.Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΗ , ΟΙ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΟΥΝΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ

    Γκιαουράκη Μαρίνα

    Ογκολόγος

    Δάφνη