• Καρδιακή ανεπάρκεια
  • Υποβλήθηκε 20/04/2024

Καλησπερα. ..εδω και 2 μηνες σκυβω να σηκωσω κατι σε βαρος η τραβαω μια βαλιτσα η ανεβαινω μια ανηφορα και αμεσως ανεβαζω πιεση 17 και 11 κ γενικα νιωθω ταχυκαρδια και αμεσως πρηξιμο στην κοιλια . Επισης ξυπναω στον υπνο μου με ταραχη και ταχυκαρδια και πιεση αλλα παντα με πρηξιμο στην κοιλια....πηγα καρδιολογο εκανα 2 τριπλεξ μου λεει ισε οκ ...εγω ομως δεν μοορω να σκυψω κ ξυπναω μεσα στην νυχτα με τραγικα συνπτωματα φουσκωμα ταση εμετου κ ταχυκρδια και πιεση....αλλη μια πληροφορια ειναι οτι ειχα παθει γαστριτοδα πριν καιρο και τωρα τελευταια εχω συχνα πρηξιμο κοιλιας ...εχω κ καποιες κρισεις πανικου αλλα τα συπτωματα αυτα δεν μ φαινπτναι για κρισεις γιατι η πιεση κ η ταχυκρδια κ η κοποση με εχει τρελανει....σε ηρεμια η πιεση ειναι νορμαλ....αλλα επαναλαμβανω μετο που σκυβω μου ερχετε σκοτοδινη και αμεσως εφιδρωση ταχυκαρδια και ανεβαιανει η πιεση στο θεο...κ νιωθω ρημαδι κ οτι θελω να ξαπλωσω να ηρεμησω.....μπορει ολο αυτο να ειναι απο στομαχι γαστριτοδα παλινδρομιση ολα αυτα?εχω απελπιστει νιωθω σαν γερος 80 ετων....είμαι 50 ετων....παω για λιγο τρεξιμο 30 ωρα καθε μερα κ δεν εχω ενοχλησεςι....στο σκυψιμο νιωθω οτι λιποθυμαω....ταχυκαρδια κ ολα τα ασχημα.....εσεςι τι λετε....σας ευχαριστω πολυ !

1 ειδικός απάντησε

  • Μέχρι πριν απο το σημείο που έγραφες ότι τρέχεις κάθε μερα θα σου έλεγα να κανεις σπινθηρογραφημα.Τωρα με το δεδομένο ότι τρέχεις καθημερινά και δεν νιώθεις τίποτα με μπέρδεψες.Γαστρενερολογος σε ειδε;

    Κεφάλας Βασίλειος

    Καρδιολόγος

    Εύοσμος