• Ίωση Γρίπη Κρυολόγημα
  • Υποβλήθηκε 12/02/2024

Καλησπέρα σας! Είχα ένα ελαφρύ κρυολόγημα πριν 5 μέρες(κράτησε σχεδόν 4 μέρες) και τώρα μου έχει μείνει ένα ελαφρύ μπούκωμα στην μύτη . Ωστόσο έχουν πρηστεί οι λεμφαδένες μου ειδικά ο αριστερός όχι υπερβολικά αλλα με ψιλάφιση είναι σχετικά αισθητή η διαφορά από τον δεξί. Από μικρή πρήζονταν συχνά ειδικά σε ιώσεις. Επιπλέον έχω θέμα με τους φρονιμίτες μου τους οποίους δεν εδώ βγάλει ακόμα και μου δημιουργούν συχνά φλεγμονές(μου ανέφερε η οδοντίατρος ότι μπορεί να οφείλεται και σε αυτό). Πήγα σε παθολόγο αλλά δυστυχώς δεν μου είπε τίποτα, αλλά μου έγραψε διάφορες εξετάσεις αίματος, ούρων και υπέρηχους, αλλά μου ανέφερε ότι θα πρέπει να περάσει τουλάχιστον 1 εβδομάδα για να τις κάνω, με συνέπεια να έχω αγχωθεί απίστευτα μήπως εν τέλει είναι κάποιο είδος καρκίνου ή γενικότερα κάποια σοβαρή ασθένεια. Υπάρχει λόγος πιστεύετε για τόσο μεγάλη ανησυχία;

6 ειδικοί απάντησαν

  • Ακολουθείστε τις οδηγίες των ιατρών σας και όλα θα πάνε καλά.

    Βασιλάκης Γεώργιος

    Οδοντίατρος

    Ιεράπετρα

  • ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΙΣ ΕΓΡΑΨΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ. ΗΡΕΜΕΙΣΤΕ ,Μ ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΕΝΥΑΞΕΙ. ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΦΡΟΝΙΜΙΤΕΣ

    Βαβουράκης Γεώργιος

    Οδοντίατρος

    Γκύζη

  • Όχι, δεν υπάρχει λόγος.

    Γιαννούλης Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Πάτρα

  • Δεν χρειάζεται να ανησυχείτε. Κάντε τις εξετάσεις και αργότερα να βγάλετε τους φρονιμίτες σας

    Πλατανίτης Μηνάς

    Οδοντίατρος

    Πατήσια

  • Κανενας απολυτως,να ακουσετε τους γιατρους σας που σας παρακολουθουν

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Εφοσον ειστε στα χερια ειδικου που σας παρεπεμψε να κανετε και εξετασεις, νομιζω δεν υπαρχει λογος ανησυχιας. Να ειστε καλα!

    Μπογδανόπουλος Ηλίας

    Οδοντίατρος

    Γλυφάδα